Freddy Krueger i Leatherface powracają w krwawych fanowskich animacjach

Sergiusz Kurczuk
23.11.2017 13:52
Freddy Krueger i Leatherface powracają w krwawych fanowskich animacjach Fot. Sonny Fernandez/YouTube

Niech nie zwiedzie Was prosta kreska. Te fanowskie produkcje wnoszą do serii slasherów więcej brutalnych pomysłów na zabijanie niż rzeczywiste filmy z serii „Koszmar z ulicy Wiązów” oraz „Teksańska masakra piłą mechaniczną”. 

Freddy Krueger i Leatherface są ikonami odmiany horroru znanej jako slasher. To dzięki nim kino grozy lat 80. obfitowało w okrutne sceny zabijania nastolatków. Produkcje z serii „Koszmar z ulicy Wiązów” oraz „Teksańska masakra piłą mechaniczną” nadal cieszą się ogromną popularnością. Wielkim fanem tych postaci jest youtuber Sonny Fernandez, który od kilku lat tworzy krótkie animacje. Oprócz dość oszczędnej formy, cechują się, jak to sam określa, „szalenie mroczne i pokręcone” filmy. Niektóre dzieła Fernandeza to oryginalne pomysły, inne bazują na znanych z kina postaciach. Tym razem internetowy twórca wziął na tapetę Freddy'ego i Leatherface'a.

Kreski youtubera nie powstydziliby się twórcy „Kapitana Bomby” i „Blok Ekipy”, a brutalności krwawych scen pozazdrościliby autorzy serialu „Happy Tree Friends”. W opisie krótkometrażówki o szaleńcu ze skórzaną maską na twarzy i mechaniczną piłą w rękach czytamy:

Oto dziwaczna, tragiczna i makabryczna historia opowiadająca, co się stało czterem młodym przyjaciołom pewnego letniego popołudnia w wiejskiej części Teksasu. Tuż po okropnym wypadku samochodowym, stają się ofiarami morderczego Leatherface'a. Dotychczasowe życie nie przygotowało ich na gehennę i przerażające wydarzenia, które wkrótce na nich spadną. 

Musicie przyznać, że historia stworzona przez Fernandeza robi wrażenie. Podobnie zresztą jak film opowiadający o pojawiającym się w nocnych marach Freddym. Ostatnio zaprezentowaliśmy Wam najdziwniejsze morderstwa z serii „Koszmar z ulicy Wiązów”. Kilka pomysłów z tego wideo, z powodzeniem mogłoby się znaleźć w naszym zestawieniu. Oto co sam autor napisał o swoim dziele. 

Robin budzi się w koszmarze... koszmarze, który sprawia wrażenie bardzo prawdziwego. Jeśli w nim umrze... umrze naprawdę. W miejscu, gdzie znajdują się wszystko, czego najbardziej się boi, poparzony mężczyzna z ostrymi pazurami śledzi jej każdy krok. Jest tylko jedna zasada: przetrwać. Ale kim jest mała dziewczynka, która próbuje jej pomóc i czemu wszędzie pojawiają się dziwne znaki świadczące o tym, że ktoś z zewnątrz stara się ją ocalić?

Fernandez na swoim kanale ma jeszcze historie o innych dobrze znanych bohaterach. Pojawiają się między innymi Laleczka ChuckyMichael Myers z „Halloween” oraz Jason z „Piątku trzynastego”. Co czeka nas w kolejnym odcinku? 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.