Gal Gadot zagra Irenę Sendlerową w filmie o Holokauście

12.10.2019 10:55
Gal Gadot|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Jak podaje serwis Variety, gwiazda "Wonder Woman" zajmie się również produkcją filmu o polskiej bohaterce. Obraz będzie nosił tytuł "Irena Sendler" i będzie dystrybuowany przez Warner Bros.

Gwiazda "Wonder Woman" i "Szybkich i wściekłych" Gal Gadot zagra główną rolę i będzie producentką filmu "Irena Sendler". Produkcja opowie oczywiście o życiu polskiej bohaterki, która uratowała tysiące żydowskich dzieci w trakcie Holokaustu. Film będzie dystrybuowany przez Warner Bros., a w produkcji pomoże Gadot jej mąż, Jaron Varsano oraz Marc Platt z ramienia firmy Pilot Wave. 

Gal Gadot zagra Irenę Sendlerową

Justine Juel Gillmer ("Harry Haft") napisze scenariusz, który opowie o działalności Sendlerowej w Warszawskim Getcie w trakcie II Wojny Światowej. Jak wiemy, kobieta wraz z pomocą innych ochotników ryzykowała swoim życiem, aby ratować tysiące żydowskich dzieci zamkniętych w getcie. Zapewniała im fałszywe dowody osobiste i szukała domów zastępczych poza terenem okupowanym przez nazistów. W 1943 roku została aresztowana przez Gestapo, które ją torturowało. Sendlerowa nigdy nie wyjawiła żadnych informacji dotyczących uratowanych dzieci.

Przeczytaj także

Niestety, na razie nie znamy nazwiska reżysera, ani daty premiery filmu "Irena Sendler".

Gadot urodziła się w Izraelu, dlatego temat Sendlerowej i jej dokonań jest dla niej bliski. Aktorka wystąpi niedługo w "Wonder Woman 1984", którego również jest producentem. Oprócz tego pojawi się również w kontynuacji "Morderstwa w Orient Expressie" w reżyserii Kennetha Branagha, a także filmie "Red Notice" Netfliksa. W tym ostatnim będą jej partnerowali Ryan Reynolds i Dwayne Johnson.

Gal Gadot wraz z mężem Jaronem Versano pracują również nad filmem "My Dearest Fidel", który bazowałby na artykule Petera Kornbluha dla Politico o tytule "My Dearest Fidel’: An ABC Journalist’s Secret Liaison With Fidel Castro". Opisano w nim romans między amerykańską dziennikarką Lisą Howard i prezydentem Kuby, Fidelem Castro. 

Zobacz także: W "Wonder Woman 1984" powróci uśmiercona postać

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.