Gdzie byli bohaterowie, którzy nie pojawili się w „Avengers: Infinity War”?

Sergiusz Kurczuk
07.05.2018 16:31
Avengers|undefined Fot. materiał promocyjny

W 3. części „Avengers” pojawiła się większość herosów i postaci drugoplanowych znanych z innych filmów MCU. Zabrakło jednak kilku superbohaterów. Co się z nimi stało? 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Film „Avengers: Infinity War” sprawił, że fani komiksów Marvela w końcu poczuli, że MCU to rozbudowane uniwersum. Na ekranie pojawiła się większość bohaterów produkcji Marvel Studios. Oprócz tytułowej grupy zobaczyliśmy również postacie do tej pory działające głównie we własnych filmach. Nie zabrakło też bohaterów drugoplanowych, którzy ponownie wspomagali herosów. Bracia Russo nie zdołali jednak zmieścić wszystkich postaci, które zamieszkują kinowy świat Marvela. Zabrakło kilku herosów, więc wielu fanów zadaje sobie pytanie, gdzie byli i co się z nimi stało. Postanowiliśmy zebrać wszystkie dostępne informacje i odpowiedzieć na te pytania. Od razu uprzedzamy, że pomijamy bohaterów seriali, dziejących się w MCU

„Avengers: Infinity War” - gdzie byli Hawkeye, Ant-Man, Wasp i inni nieobecni?

Hawkeye

Hawkeye Fot. foto: kadr z filmu Avengers 2

Fani zachodzili w głowę, czemu na materiałach promocyjnych nie ma jednego z członków założycieli Avengers - Clinta Bartona lepiej znanego jako Hawkeye. Łucznik do tej pory wystąpił we wszystkich częściach przygód grupy superherosów. Zabrakło go jednak w „Avengers 3”. W filmie pada jedno zdanie poświęcone Hawkeye'owi. Okazuje się, że po wydarzeniach z „Civil War” bohater został uziemiony... aresztem domowym. Z tego powodu nie był w stanie dołączyć do swoich dawnych druhów. Prawdopodobnie przeżył czystkę Thanosa, ponieważ zapowiedziano, że wystąpi w nowej odsłonie w 4. części „Avengers”.

Ant-Man i Wasp

Ant-Man i Wasp Fot. foto: kadr z filmu Ant-Man i Wasp

Wielu fanów Ant-Mana miało nadzieję, że w „Infinity War” zobaczą debiut Wasp. Heros miał występ gościnny w „Civil War”, gdzie zaprezentował swoje nowe moce. Podobnie, jak Hawkeye został aresztowany, co zresztą można zauważyć w zwiastunie 2. części przygód najmniejszego herosa w MCU. Nie wiadomo czemu do walczących z Thanosem bohaterów nie dołączyła Wasp. Być może ma to związek z fabułą „Ant-Mana i Wasp”. Film prawdopodobnie dzieje się przed wydarzeniami z „Infinity War”. Wiadomo jednak, że para pojawi się w „Avengers 4”.

Valkyrie, Korg i Miek

Valkyrie, Korg i Miek Fot. foto: kadr z filmu Thor: Ragnarok

W filmie „Thor: Ragnarok” zaprezentowano zupełnie nowe postacie, które podbiły serca widzów. Chodzi o Valkyrie - asgardzką uciekinierkę, która niegdyś należała do wspaniałej armii Odyna oraz Korga i Mieka - sakaardzkich gladiatorów. Valkyrie ukrywała się na planecie Sakaar i wraz z Korgiem i Miekiem pomogła Thorowi ocalić mieszkańców ojczyzny przed Helą. „Ragnarok” kończy się spotkaniem ze statkiem Thanosa, natomiast w pierwszych scenach „Infinity War” widzimy, co Szalony Tytan i jego świta zrobili z ocalałymi uciekinierami. Wśród trupów mieszkańców Asgradu przechadza się Ebony Maw, a przy życiu pozostali jedynie Thor, Hulk, Loki i Heimdall. Dwaj ostatni bohaterowie kończą wkrótce swój żywot, a bóg piorunów zostaje pozostawiony na pewną śmierć. 

W filmie nie pada ani jedno słowo na temat bohaterki zaginionej w akcji. Na próżno tez szukać zabawnych kosmitów. Być może przeżyli podobnie jak Thor i ktoś uratował ich dryfujące po wszechświecie ciała. W końcu syn Odyna tłumaczy napotkanym Strażnikom Galaktyki, że Thanos zgodnie ze swoją filozofią wybił połowę załogi statku. Możliwe, że bohaterowie uciekli, zanim Szalony Tytan przeprowadził abordaż, ale trudno sobie wyobrazić, żeby postać pokroju Valkyrie, skuliła ogon. Można też założyć, że Korg i Miek po prostu byli śmiesznym, ale jednorazowym dodatkiem do MCU i już więcej ich nie zobaczymy. Prawdopodobnie Valkyrie pojawi się w kolejnej części „Avengers”, bo trudno sobie wyobrazić, że Marvel Studios zrezygnuje z tak silnej postaci kobiecej. Tessa Thompson, aktorka wcielająca się w bohaterkę postanowiła zażartować ze swojej absencji w „Infinity War”. 

Kraglin

Kraglin Fot. foto: kadr z filmu Strażnicy Galaktyki 2

Każdy fan „Strażników Galaktyki” zastanawia się pewnie, gdzie jest Kraglin, który w pewnym sensie zastąpił Yondu pod koniec 2. części filmu Jamesa Gunna. Reżyser zapewnił na swoim Twitterze, że grany przez jego brata bohater żyje i ma się dobrze, ale jest zajęty ważnymi sprawami. Oznacza to, że Kraglin pojawi się zapewne w 3. części „Strażników Galaktyki”. Co może być ważniejszego niż ratowanie wszechświata? Być może dołączył do grupy Ravagers lub trenuje posługiwanie się centauriańskimi strzałami Yondu. W każdym razie Kraglin przeżył eksterminację, której sprawcą był Szalony Tytan.

Hulk

Hulk Fot. foto: kadr z filmu Avengers

Co prawda Hulk jest w filmie, ale widzimy go bardzo krótko. Zielony stwór podejmuje walkę z Thanosem na samym początku filmu. Szybko zostaje jednak pokonany. Tuż przed śmiercią Heimdall wysyła Hulka na Ziemię, by ostrzec Avengers przed niebezpieczeństwem. W pozostałej części filmu widzimy jedynie Bruce'a Bannera, który w finałowej walce wskakuje do zbroi Hulkbuster. Okazuje się, że najsilniejszy członek Avengers... wystraszył się Thanosa i nie chce stawać z nim ponownie oko w oko. Z tego powodu Banner nie może przemienić się w potwora. Prawdopodobnie kluczem do przywrócenia Hulka będzie Black Widow, która jako jedyna osoba poza Valkyrie, potrafi się porozumieć z alter ego naukowca. 

W'Kabi i  Everett Ross

W'Kabi i Everett Ross Fot. foto: kadr z filmu Black Panther

Chociaż spora część filmu dzieje się w Wakandzie i większość postaci z „Black Panther” ponownie pojawia się na ekranie, nigdzie nie ma śladu po W'Kabim - członku plemienia wojowników, mężu Okoye i dobrym przyjacielu T'Challi. Co się stało z tą postacią? Dlaczego nie wzięła udziału w walce o Wakandę? Prawdopodobnie absencja wojownika wynika z faktu, że w filmie „Black Panther” przeszedł na stronę Killmongera, stając naprzeciw swojego dawnego króla. Być może T'Challa w jakiś sposób postanowił ukarać W'Kabiego. Wśród wakandzkich żołnierzy nie brakuje natomiast oddziałów plemienia Jabari i ich przywódcy - M'Baku, który postanowił zapomnieć o animozjach i walczył z Killmongerem po stronie T'Challi. 

Nie ma również postaci Everetta Rossa, który po walce z Killmongerem stał się dobrym przyjacielem króla Wakandy. Należy jednak pamiętać, że Ross był w afrykańskim kraju jedynie gościnnie. Jedna z usuniętych scen z „Black Panther” potwierdza, że agent wrócił do Ameryki po wydarzeniach w finale filmu. W trakcie „Infinity War” prawdopodobnie przebywał w USA. Nie wiadomo, co stało się z Rossem i W'Kabim po pstryknięciu Rękawicą Nieskończoności.

Sharon Carter

Agnet Carter Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Wśród brakujących bohaterów znalazła się również Agentka 13, czyli Sharon Carter. Nieobecność ukochanej Kapitana Ameryki bracia Russo zapowiedzieli na długo przed premiera filmu. Reżyserzy stwierdzili, że bohaterka nie pasuje do klimatu filmu. Idealnie odnajduje się w produkcjach opowiadających o Rogersie, ale filmowcy przyznali, że trudno byłoby umieścić Carter w fabule ich filmu. Prawdopodobnie Agentka 13 nadal pracuje dla Nicka Fury'ego i Marii Hill, których możemy zobaczyć w scenie po napisach. Nie wiadomo, czy przeżyła atak Thanosa.

Captain Marvel

Captain Marvel Fot. foto: materiał promocyjny

Fani MCU mieli nadzieję, że w „Infinity War” pojawi się jeszcze jedna, długo zapowiadana postać - Captain Marvel. Niestety mogliśmy zobaczyć jedynie zapowiedź jej solowego filmu, który wejdzie na ekrany kin w pierwszym kwartale 2019 roku. Akcja produkcji ma się rozgrywać w latach 90., na długo przed wydarzeniami znanymi z poprzednich produkcji Marvel Studios. Trudno się domyślić, dlaczego Fury trzymał bohaterkę w ukryciu i nie wezwał jej podczas ataku na Nowy Jork, ale scenarzyści na pewno znajdą jakieś sensowne wytłumaczenie. Wiadomo, że zobaczymy ją w „Avengers 4”.

Czy w 4. części przygód największych herosów Ziemi zobaczymy jeszcze więcej superbohaterów na jednym ekranie? Przekonamy się dopiero 3 maja 2019 roku, kiedy film wejdzie do kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.