George Lucas również planował zabić Luke'a Skywalkera w "Star Wars VIII"

15.10.2020 10:31
George Lucas również planował zabić Luke'a Skywalkera w "Star Wars VIII" Fot. Face to Face/REPORTER/East News

Twórca Star Wars również planował uśmiercić swojego głównego bohatera, Luke'a Skywalkera. W 2012 roku George Lucas zaczął tworzyć pomysły na nową trylogię, które teraz wyszły na świat dzienny w książce "Star Wars: Fascinating Facts".

Trylogia VII - IX "Gwiezdnych wojen" na zawsze zapisze się w kinematografii jako przykład zmarnowanego potencjału. Filmy były dość rozczarowujące pod niemal każdym względem (oprócz wizualnym), a niektóre decyzje fabularne nawet lata po premierze są uznawane za słabe, czy nawet idiotyczne. Wygląda na to, że te same "słabe, czy nawet idiotyczne" pomysły miał też George Lucas - i nie, nie mówimy tu tylko o fakcie powstania Jar Jar Binksa.

Star Wars VIII - George Lucas też chciał zabić Luke'a

Tak jak wspomnieliśmy, niedawno na rynku pojawiła się książka "Star Wars: Fascinating Facts" autorstwa Pablo Hidalgo, twórcy encyklopedii Gwiezdnych Wojen oraz członka Lucasfilm Story Group. Ten podzielił się fragmentem, w którym dowiadujemy się właśnie, że Lucas planował uśmiercić Luke'a Skywalkera w swojej wersji nowej trylogii, którą przekazał Disneyowi podczas sprzedaży praw do marki.

Przeczytaj także

Jak czytamy w książce:

Lata przed rozpoczęciem prac nad "Ostatnim Jedi", George Lucas również wymyślił w swojej wersji nowej trylogii, że w Epizodzie VIII Luke Skywalker umrze.

Czytając kolejne fragmenty, które zdradzają nam więcej szczegółów na temat Luke'a w wersji Lucasa dowiadujemy się, że właściwie jego wizja została mniej więcej zrealizowana. Sam reżyser opowiadał, że Rey podróżująca by znaleźć Luke'a ma przywodzić na myśl Willarda szukającego Kurtza w "Czasie apokalipsy":

Chociaż Luke Skywalker jest widoczny zaledwie przez chwilę w "Przebudzeniu Mocy", to rysownicy musieli sobie sporo wyobrazić przez fragmenty historii, która miała być zrealizowana. Rey otrzymała misję, by odnaleźć Luke'a Skywalkera. George Lucas stwierdził, że to jak Willard płynący w górę rzeki, aby znaleźć pułkownika Kurtza, co było nawiązaniem do "Czasu apokalipsy". Luke również miał być złamanym człowiekiem, z dala od cywilizacji, którego trzeba wyciągnąć z ciemności.

Przeczytaj także

Z książki dowiadujemy się również, że Rey miała wiele imion na przestrzeni produkcji - zaczęła jako Taryn, a po drodze wołano na nią Winkie, Thea, Sally, Kira, Echo, aż w końcu Rey. Kira Skywalker? To brzmi naprawdę nieźle. Kto wie, może Disney kiedyś skorzysta z pomysłów George'a Lucasa. Na razie możemy jedynie czekać na 2. sezon "The Mandalorian" i inne serialowe spin-offy "Gwiezdnych wojen". 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.