„Ghost in the Shell” uhonoruje oryginalne anime

Robert Skowronski
13.03.2017 11:10
„Ghost in the Shell” uhonoruje oryginalne anime Fot. kadr z filmu

Amerykanie szykują ukłon w stronę oryginalnego „Ghost in the Shell”. Na czym on polega?

Hollywood zwyczajowo zostało oskarżone o wybielanie bohaterów. Poszło przede wszystkim o postać graną przez  Scarlett Johansson. Teraz, kiedy do premiery amerykańskiego „Ghost in the Shell” zostały już tylko tygodnie, twórcy już niewiele mogą zrobić, aby uspokoić swoich oponentów. Znaleziono jednak pewien sposób, aby uhonorować japoński oryginał. Najbardziej zatwardziali fani powinni być zachwyceni, gdyż za japońskojęzyczną wersję filmu odpowiadać będzie m.in. trzech aktorów, którzy dubbingowali postacie w animowanym pierwowzorze.

W Kraju Kwitnącej Wiśni z ekranów kin przemówią Akio Otsuka, Koichi Yamadera oraz Atsuko Tanaka czyli odpowiednio Batô, Togusa oraz Major Motoko Kusanagi. Wersja z japońskim dubbingiem nie będzie niestety emitowana w innych krajach. Żeby zdobyć obraz tego jak będzie to brzmiało przypominamy zwiastun oryginalnego „Ghost in the Shell” z 1995 roku:

Amerykańską wersję już 31 marca 2017 roku dostarczy nam Rupert Sanders. Scenarzystą dzieła jest Jonathan Herman, który jest odpowiedzialny za tekst „Straight Outta Compton”. Współautorem skryptu jest także Jamie Moss. Major, w tej roli Scarlett Johansson, jest unikalną hybrydą cyborga i człowieka dowodzącą elitarną jednostką o nazwie Sekcja 9. Zajmuje się ona walką z najgroźniejszymi kryminalistami i ekstremistami, zaś teraz musi stawić czoło wrogom, których celem jest zniszczenie technologii firmy Hanka Robotic. Obraz rozgrywa się w XXI-wiecznej Japonii.

W spotach promujących „Ghost in the Shell” pojawia się specjalny kostium Major, który umożliwia jej włączenie niewidzialności. Został on zaczerpnięty z anime, a wielu uważało, że jest on po prostu efektem komputerowym. Okazuje się, że jest to praktyczny kostium zbudowany przez ekspertów z kultowego Weta Workshop, który aktorka nosiła na planie. Zobaczcie wideo pokazujące jak go tworzono:

Na początku marca 2017 udostępniono również odświeżoną wersję motywu przewodniego z anime, która znajdzie się w filmie. Odpowiedzialny jest za nią Steve Aoki:

W obsadzie, oprócz Johansson, zobaczymy też takie nazwiska jak Takeshi Kitano jako Daisuke Aramaki, Juliette Binoche jako Dr. Ouelet, Michael Pitt w roli Kuze oraz Kaori Momoi. W członków Sekcji 9 wcielą się Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara i Tuwanda Manyimo.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.