"Gladiator 2": kiedy będzie rozgrywać się akcja sequela?

13.06.2019 12:20
Gladiator|undefined Fot. kadr z filmu Gladiator

Po prawie 20 latach od premiery słynnego "Gladiatora" Ridleya Scotta powstanie 2. część filmu. Twórcy zdradzili, że w sequelu widzowie zobaczą znaczny skok w przyszłość.

W 2000 roku zadebiutował jeden ze słynniejszych filmów Ridleya Scotta. Mowa oczywiście o historii Maximusa Decimusa Meridiusa - byłego żołnierza, niewolnika i wojownika, która została ukazana w głośnym "Gladiatorze". O kontynuacji filmu plotkowało się już w roku 2001. Wówczas brano pod uwagę prequel opowiadający o przeszłości głównego bohatera. Okazuje się, że powstająca druga część będzie daleko od pierwotnych planów. Akcja filmu ma się rozgrywać 25 lat po wydarzeniach z "Gladiatora".

"Gladiator 2" - w filmie pojawi się spory skok w czasie

Jak podaje serwis HeyUGuys, sequel "Gladiatora" ma dziać się po wydarzeniach z oryginału. Tę informację potwierdzili producenci filmu - Walter F. Parkes i Laurie MacDonald. Miało to miejsce podczas panelu "Men in Black: International". Stefan Pape z HeyUGuys wykorzystał okazję i zapytał Parkesa i MacDonald o 2. część "Gladiatora". MacDonald potwierdziła, że nowy film Ridleya Scotta rzeczywiście powstaje.

Pracujemy nad tym filmem z Ridleyem, ale nie ruszaliśmy tego tematu, dopóki nie poczuliśmy, że robienie go ma sens. Pracujemy też z niesamowitym scenarzystą Peterem Craigiem.

Parkes dodał, kiedy dzieją się wydarzenia ukazane w "Gladiatorze 2". 

Film rozgrywa się 30 lat później... 25 lat później.

To dość duże zaskoczenie dla fanów "Gladiatora", ponieważ z informacji podanych przez producentów wynika, że film opowie o zupełnie innym protagoniście, i tym samym w obsadzie nie pojawi się Russel Crowe. W końcu pod koniec produkcji z 2000 roku główny bohater zginął od rany zadanej mu przed finałową walką. Na razie fabuła "Gladiatora 2" owiana jest tajemnicą.

 

"Gladiator 2" - kiedy premiera?

Scott ponownie zajmie się reżyserią produkcji. Scenarzystą został wspomniany wyżej Peter Craig znany z takich produkcii jak "Igrzyska śmierci" czy "Dziedzictwo krwi". Prace nad "Gladiatorem 2" są na razie na wczesnym etapie produkcji. Craig dopiero rozpoczął pisać scenariusz, więc trudno oszacować, kiedy film trafi na ekrany kin. Prawdopodobnie na kontynuację dramatu historycznego będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.

Zobacz też: Ridley Scott pracuje nad nowym prequelem serii "Obcy"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.