"Gladiator 2": wiemy, kiedy rozegrają się wydarzenia przedstawione w filmie. Kto będzie głównym bohaterem?

Natalia Nowecka
02.06.2020 11:52
Foto: DreamWorks/Courtesy Everett Collection/ East News|undefined Fot. DreamWorks/Courtesy Everett Collection/ East News

Poznaliśmy nowe szczegóły związane z kontynuacją dzieła Ridleya Scotta. Co wiemy o "Gladiatorze 2"?

Wieść o powstaniu kontynuacji "Gladiatora" obiegła świat już 2 lata temu. Od tamtej pory fani dzieła Ridleya Scotta wyczekują najnowszych doniesień związanych z produkcją. Zachodzą przede wszystkim w głowę, jak sequel odniesie się do wydarzeń z oryginalnej produkcji i czy zobaczymy ponownie Maximusa? Najnowsze informacje potwierdziły również pogłoski związane z czasem akcji filmu.

"Gladiator 2" - wiemy, kiedy rozegrają się wydarzenia przedstawione w filmie

W kwestii tego, kiedy rozgrywać się będą wydarzenia przedstawione w "Gladiatorze 2", doniesienia potwierdzili producenci filmu, Laurie MacDonald i Walter F. Parker. Zgodnie z ich zapewnieniami, akcja umiejscowiona jest na 25-30 lat po wydarzeniach, które widzieliśmy w finale pierwszej odsłony.

Przeczytaj także

Głównym bohaterem filmu ma być Lucjusz, syn Lucilli i siostrzeniec Kommodusa, w którego brawurowo wcielał się Joaquin Phoenix. Odtwórczyni roli Lucilli, Connie Nielsen, wyznała, że nie podpisała żadnego kontraktu na udział w filmie, ale z wielką chęcią by to zrobiła, gdyby dostała taką szansę. 

Reżyserem i producentem filmu ma być Ridley Scott, scenariusz zaś napisze Peter Craig ("Miasto złodziei", "Dziedzictwo krwi", "Top Gun: Maverick"). 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.