"Glass" - poznaliśmy datę premiery filmu M. Nighta Shyamalana w wersji na DVD

30.05.2019 17:38
Glass|undefined Fot. materiały prasowe

"Glass" to najnowszy thriller wyreżyserowany przez autora "Szóstego zmysłu" M. Nighta Shyamalana. Finał cyklu obejmującego filmy "Niezniszczalny" i "Split". Produkcja, w której główne role zagrali James McAvoy, Samuel L. Jackson i Bruce Willis, zadebiutuje na DVD już 5 czerwca 2019 roku.

Kiedy w Filadelfii w tajemniczych okolicznościach znikają trzy nastolatki, do akcji wkracza David Dunn (Bruce Willis), na pozór właściciel sklepu z alarmami, a jednocześnie zamaskowany obrońca sprawiedliwości. Przed wieloma laty Dunn jako jedyny wyszedł bez szwanku z tragicznej w skutkach katastrofy kolejowej i od tego czasu żyje w przekonaniu, że los obdarzył go supermocami w postaci nadnaturalnej siły i wytrzymałości.

Glass - premiera filmu na DVD

Dunnowi udaje się schwytać Kevina Wendella Crumba (James McAvoy) – przestępcę, w którego umyśle kryją się 24 różne osobowości. Obaj wpadają jednak w ręce policji i zostają osadzeni w szpitalu psychiatrycznym, gdzie trafią pod opiekę charyzmatycznej dr Ellie Staple (Sarah Paulson). Ta zapewnia obu mężczyzn, że jej zdaniem są psychicznie chorzy i tylko ona może im pomóc. Wkrótce na jaw wychodzi fakt, że pacjentem tego samego szpitala jest Elijah Price (Samuel L. Jackson), cierpiący na wrodzoną łamliwość kości geniusz, którego Dunn poznał przed laty i który okazał się sprawcą owej tragicznej katastrofy kolejowej.

Przeczytaj także

"Glass" to ostatni film z nietypowej "superbohaterskiej" trylogii M. Nighta Shyamalana, której wcześniejszymi częściami są "Niezniszczalny" (2000) oraz "Split" (2016). W rolach głównych wystąpili: nominowany do Złotego Globu James McAvoy, zdobywca Złotego Globu Bruce Willis i nominowany do Oscara Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”). Obok nich w obsadzie znaleźli się Anya Taylor-Joy, laureatka Złotego Globu Sarah Paulson, Spencer Treat Clark i Charlayne Woodard.

Podobnie jak prawie wszystkie wcześniejsze filmy M. Nighta Shyamalana "Glass" w całości został nakręcony w Filadelfii i jej okolicach. Prace na planie rozpoczęły się 2 października 2017 i trwały z przerwami do lutego następnego roku. Światowa premiera filmu odbyła się 7 stycznia 2019 roku w Paryżu. Kilka dni później obraz trafił na ekrany światowych kin. Film odniósł duży sukces komercyjny, odnotowując w notowaniu box office wynik na poziomie 246 milionów dolarów. 

Film "Glass" trafi do sprzedaży w wersji na DVD już 5 czerwca 2019 roku. Niedługo będziemy mieli również dla was konkurs, w którym do wygrania będą pojedyncze kopie produkcji. "Glass" jest dostępny w przedsprzedaży na stronie dvdmax.pl.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.