Góra z „Gry o tron” jak Mariusz Pudzianowski. Hafþór Júlíus Björnsson został najsilniejszym człowiekiem na świecie

Sergiusz Kurczuk
08.05.2018 11:40
Hafþor Julius Bjornsson, Mariusz Pudzianowski|undefined Fot. kadr z serialu Gra o tron, Krzysztofski/REPORTER/East News

Aktor wcielający się w Gregora Clegane'a z „Gry o tron” dołączył do grona, w którym znajduje się między innymi Mariusz „Pudzian” Pudzianowski.Drugie miejsce zajął polski zawodnik - Mateusz Kieliszkowski. 

Mariusz Pudzianowski, zanim został zawodnikiem MMA, zasłynął jako strongman. Na początku nowego millenium zdobywał sukcesy w tym sporcie. „Pudzian” może się pochwalić 5-krotnym zdobyciem tytułu Najsilniejszego Człowieka Świata. Udało mu się to jako jedynemu Polakowi w historii tego sportu. Ze względu na wiek odpuścił zawody siłowe i przerzucił się na sztuki walki. Nowym Najsilniejszym Człowiekiem Świata został niedawno aktor, którego na pewno dobrze kojarzą wszyscy fani serialu „Gra o tron”. Mowa oczywiście o Hafþórze Júlíusie Björnssonie, który gra Gregora Clegane'a. 

Góra z „Gry o tron” Najsilniejszym Człowiekiem Świata

Wielu osobom nazwisko Hafþór Júlíus Björnsson nie mówi nic. Jednak ci, którzy oglądali „Grę o tron”, na pewno kojarzą Gregora Clegane'a, czyli Górę. Postać nie bez powodu ma taki pseudonim. Clegane jest potężnym mężczyzną o ogromnej sile, która wykorzystuje w walce. Jako wojownik odznacza się niezwykłą brutalnością, co na swojej skórze poczuł książę Oberyn Martell. 

Nie zdziwilibyśmy się, gdyby Björnsson rzeczywiście mógł z taką łatwością rozgniatać czaszki. Kulturysta został wybrany do roli Góry ze względu na swoją aparycję. Jak widać, lata ćwiczeń przydały się nie tylko w branży telewizyjnej. W pierwszy weekend maja 2018 roku odbyły się zawody o tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata. Björnsson ma na swoim koncie 4 nagrody Najsilniejszego Człowieka Europy, więc od dawna przygotowywał się, by dołączyć do grona, w którym znajduje się „Pudzian”. Dzięki dźwiganiu lodówek, podnoszeniu ogromnych kłód drewna i ciągnięciu ciężarówek, zdobył w końcu upragniony tytuł. Björnsson pochwalił się swoim osiągnięciem w mediach społecznościowych. 

Na fotkach widzimy między innymi jedną z konkurencji, polegająca na biegu ze 150-kilogramowym workiem piasku. Na kolejnej fotografii możemy zobaczyć strongmana w pozie zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Mateusz Kieliszkowski - polski strongman 

Góra powróci w finale „Gry o tron”. W ostatnich sezonach Góra stał się ochroniarzem Cersei, która eksperymentowała na wojowniku, robiąc z niego posłuszną, nieumarłą bestię. Jak przysłuży się w ostatecznym pojedynku o tron Westeros? Dowiemy się dopiero w roku 2019, kiedy ostatni sezon serialu pojawi się na antenie HBO. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.