Gra Friday The 13th: The Game odtworzona w prawdziwym życiu

Sergiusz Kurczuk
20.10.2017 13:00
Gra Friday The 13th: The Game odtworzona w prawdziwym życiu

Smaczny kasek dla fanów horrorów, gier wideo i internetowych parodii! Zobacz jak Friday The 13th: The Game wygląda w prawdziwym świecie. 

Na grę Friday The 13th: The Game czekało wielu miłośników filmów z Jasonem Voorheesem w roli głównej. W survival horrorze stworzonym przez IllFonic chodzi mniej więcej o to samo, co w serii filmów „Piątek trzynastego, czyli ucieczkę przed zamaskowanym mordercą. Gra pozwala na 8-osobową rozgrywkę multiplayer. Jeden z graczy wciela się w Jasona. Jego zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich obozowiczów. Reszta musi współpracować, by pokonać niebezpiecznego maniaka. 

Twórcy kanału YouTube Oddest of the Odd postanowili odtworzyć rozgrywkę w prawdziwym świecie. Jak tam mózgi? Rozwalone na kawałki? Tak, ktoś wpadł na pomysł, żeby nakręcić wideo oparte na grze, bazującej na serii filmów. Mniejsza o ideę, liczy się wykonanie! Zresztą przekonajcie się sami, jak youtuberom udało się odwzorować Friday The 13th: The Game w trwającym prawie kwadrans materiale.

Od samego początku widać, że film jest w pewnym sensie parodią gry i społeczności graczy oraz gamerów, streamujących wirtualne potyczki na swoich kanałach. Widzimy intro stylizowane na to, które pojawia się w grze. Twórcy odegrali nawet krótką cut-scenkę rozpoczynającą każdą rozgrywkę. Oczywiście nie zabrakło naśmiewania się z nieudolności graczy, którzy zamiast współpracować, chaotycznie biegają po planszy oraz pustych szuflad, w których w prawdziwej grze szuka się przedmiotów stanowiących potencjalną broń. Pojawiają się również żarty z irytujących błędów produkcji IllFonic, które potrafią zepsuć zabawę. Odtworzono również możliwość osadzania rozgrywki w różnych okresach i wyboru kostiumu Jasona. 

Na kolejny film z serii „Piątek trzynastego” przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Studio Warner Bros., które niebawem będzie w posiadaniu praw do marki, zapowiedziało, że prawdopodobnie z okazji nadchodzącej 40. rocznicy premiery pierwszej części w kinach pojawi się reboot krwawych przygód Jasona. Fanom na razie pozostaje grać w Friday The 13th: The Game, podobnie jak youtuberzy bawić się nocą w ekstremalną formę podchodów lub liczyć na kolejny fanowski film

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.