Gremliny powracają w fanowskim filmie stworzonym za pomocą marionetek

Sergiusz Kurczuk
07.12.2017 16:33
Gremliny powracają w fanowskim filmie stworzonym za pomocą marionetek Fot. Ryan Patrick/YouTube

Gremliny znowu rozrabiają! Zobacz krótkometrażowy film składający słynnym filmom o potworach dewastujących wszystko na swojej drodze. 

Gremliny na kinowym ekranie ostatni raz pojawiły się w roku 1990. Joe Dante stworzył dwie części historii, której tytułowi bohaterowie na trwale zapisali się w kulturze popularnej. Dziwne, że w dobie wszechobecnych remake'ów, rebootów i sequeli nie stworzono jeszcze kolejnej produkcji o tych wywołujących chaos stworkach. Co prawda pojawiły się plotki o trzeciej części filmu „Gremliny rozrabiają”, ale na razie nikt oficjalnie nie mówi o pracy nad sequelem po latach. Jednak fani nadal kochają film Dantego. Z tego powodu powstała fanowska produkcja zatytułowana „Gremlins: Recall”, w której pomysł z dwóch oficjalnych części został nieco rozwinięty. 10-minutowe dziełko trafiło na serwis YouTube. 

Gremlins: Recall Fot. foto: materiały promocyjne

Film pokazuje losy Claire, która pracuje na nocnej zmianie w barze ciotki. Kiedy widzi, jak Owen, kurier firmy Mogwai, znęca się nad uroczymi stworzonkami, próbuje wziąć sprawę w swoje ręce. Nie zdaje sobie jednak sprawy, w co stworzenia mogą się przeistoczyć.

Nieoficjalny sequel napisał i wyreżyserował Ryan Patrick. W stworzeniu gremlinów pomógł mu Isaac Bauman, używając marionetek stworzonych przez Erica Foxa. „Gremlins: Recall” ma w sobie wszystko, co powinien mieć sequel historii zaprezentowanej po raz pierwszy przez Dantego. Krótkometrażówka oddaje klimat oryginałów, co uzyskano dzięki użyciu tradycyjnych technik animatorskich. Musicie przyznać, że marionetkowe gremliny są o wiele bardziej „żywe” niż najlepiej wykonana animacja komputerowa

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.