Greta Thunberg walczy ze zmianami klimatu w pierwszym zwiastunie dokumentu o młodej aktywistce

11.09.2020 11:54
Greta Thunberg|undefined Fot. The Canadian Press/Associated Press/East News

Greta Thunberg stała się symbolem walki ze zmianami klimatu. Z tego powodu powstał dokument, który opowiada o jej staraniach o lepsze jutro.

Greta Thunberg była jedną z najbardziej popularnych osób roku 2019. Młoda aktywistka ze Szwecji dostała nawet tytuł Człowieka roku magazynu "Time". Nic więc dziwnego, że o jej walce ze zmianami klimatu powstał film dokumentalny. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji pod tytułem "I Am Greta".

"I Am Greta" - zwiastun filmu o Grecie Thunberg

Ocieplenie klimatu to realny problem, z którym muszą zmierzyć się wszystkie państwa świata. Chociaż istnieją denialiści, niewierzący w niebezpieczeństwa płynące ze zmian klimatu, miliony osób na całej planecie skłaniają się ku postulatom, które głosi młoda aktywistka.

Przeczytaj także

Serwis Hulu postanowił udokumentować jej walkę o lepsze jutro. Z tego powodu powstał film dokumentalny "I Am Greta", w którym będziemy mogli poznać historię Szwedki i kulisy jej działań. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun tej produkcji.

W trailerze możemy zobaczyć, jak twórcy filmu postanowili przedstawić niesamowitą historię walki jednej dziewczynki, która pociągnęła za sobą tłumy ludzi. Zobaczymy więc początki aktywizmu Szwedki oraz rozwój jej popularności, przy jednoczesnym ukazaniu Grety nie jako symbolu, ale przede wszystkim jako osoby, która chce zmienić świat na lepsze.

Przeczytaj także

Reżyserem "I Am Greta" jest Nathan Grossman, który poznał ją na długo przed tym, gdy stała się rozpoznawalna na całej planecie. Zaintrygowany jej osobą postanowił zapytać dziewczynkę, czy może sfilmować jej pierwszy strajk szkolny. Początkowo film miał być krótkometrażówką na temat młodych aktywistów. Szybko jednak okazało się, że sama Thunberg jest na tyle zjawiskową postacią, że Grossman zrealizował pełnometrażowy dokument na jej temat. Przez ponad dwa lata towarzyszył dziewczynce w wielu ważnych dla niej momentach, uwieczniając wszystkie aspekty jej walki ze zmianą klimatu.

Przeczytaj także

Film na razie był pokazywany na festiwalach filmowych, gdzie został ciepło przyjęty przez krytyków i widzów. Produkcja nie tylko trafi na Hulu, ale będzie również wyświetlana w kinach. Na razie nie wiadomo, kiedy "I Am Greta" trafi do Polski.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Greta Thunberg podsumowała 2019 rok pięcioma słowami. Są przerażająco trafne

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.