Guillermo del Toro przerazi „Strasznymi historiami”

Robert Skowronski
15.01.2016 14:34
|center Fot. AP / FOTOLINK / East News

Twórca „Crimson Peak. Wzgórza krwi” i „Labiryntu fauna” ogłosił swój nowy projekt. Nad czym będzie pracował Guillermo del Toro?

Reżyser zobowiązał się już do nakręcenia kilku dzieł - „Pacific Rim 2” czy remake'u filmu Richarda Fleischera z 1966 roku, czyli „Fantastycznej podróży”. Być może kiedyś też nastąpi ten wiekopomny moment, gdy światło dzienne ujrzy „W górach szaleństwa” na podstawie prozy H.P. Lovecrafta. Zresztą w przypadku del Toro dałoby się wyszukać jeszcze kilka zapomnianych projektów, których miał być twórcą. Miejmy nadzieję, że nie poznaliśmy kolejnego z nich.

„Scary Stories to Tell in the Dark” to seria książek z dreszczykiem przeznaczona dla młodszych czytelników i... zdaje się, że jeden z kolejnych filmów Guillermo del Toro.

Zacząłem prace nad dziełem opartym na mojej ulubionej książce młodości: „Scary Stories to Tell in the Dark”!

Dzieło pióra Alvina Schwartza bazuje na folklorystycznych opowiadaniach spisanych przez autora. Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich wykluczyło książkę ze swoich zbiorów, ponieważ prezentowała zbyt przerażające treści dla dzieci. Wydrukowaną na papierze całość zdobiły ilustracje stworzone przez Stephena Gammella. Reżyser jest w posiadaniu kilku jego oryginalnych rysunków i zamierza je wykorzystać na ekranie:

Odpowiadając na niektóre pytania dotyczące „Scary Stories to Tell in the Dark” - oczywiście, że będziemy mieć dzieła Stephena Gammella, będą dominować w filmie.

Producentami obrazu mieliby być, oprócz samego reżysera, Sean Daniel, Jason Brown i Elizabeth Grave. Za scenariusz, według wstępnych ustaleń, odpowiadałby często współpracujący z Timem Burtonem, John August, który ma na koncie skrypty do „Gnijącej Panny Młodej”, „Dużej ryby” czy „Charliego i fabryki czekolady”.

Czekacie na „Scary Stories to Tell in the Dark”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.