Guillermo del Toro zrealizuje film "Pinokio" dla Netflix

Natalia Hluzow
22.10.2018 19:07
Pinokio Netflix del Toro|undefined Fot. materiały prasowe Netflix, kadr z filmu Disneya pt. "Pinokio"

Już niebawem Guillermo del Toro spróbuje swoich sił w nowej roli. Zdobywca Oscara za najlepszy film 2017 roku wyreżyseruje pełnometrażową animację o historii Pinokia dla platformy Netflix. 

Guillermo del Toro, który zasłynął jako twórca filmów z pogranicza baśni, fantastyki i horroru, zadebiutuje jako reżyser pełnoprawnej baśni - animowanego musicalu zrealizowanego metodą poklatkową na podstawie "Pinokia" Carla Collodiego. Będzie to kolejny etap współpracy reżysera "Kształtu wody" i "Labiryntu Fauna" z serwisem Netflix. Guillermo del Toro dotychczas stworzył dla Netfliksa nagrodzony statuetkami Emmy serial "Łowcy trolli", pierwszą część trylogii "Opowieści z Arkadii" przygotowywanej przez studio DreamWorks. Jest także twórcą mającego ukazać się wkrótce serialu “Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight”.

Guillermo del Toro nakręci nową wersję "Pinokia"

Zdobywca Oscarów już nie raz zapuszczał się w telewizyjne lub animowane rejony, jednak po raz pierwszy podejmie się reżyserowania pełnometrażowej animacji poklatkowej.  Napisze także jej scenariusz, osadzając historię Pinokia we Włoszech lat 30. XX wieku oraz będzie jednym z producentów filmu, gdyż - jak wyznał - przeniesienie tej opowieści na ekran od lat było jego życiową ambicją:

Żadna inna forma sztuki nie miała tak dużego wpływu na moje życie i twórczość, jak animacja, a z żadną inną postacią nie czułem się tak głęboko i osobiście związany, jak z Pinokiem. W naszej opowieści Pinokio jest niewinną duszą, zagubioną w świecie, którego nie jest w stanie pojąć. Wyrusza w niezwykłą podróż, która pozwala mu zrozumieć swojego nieczułego ojca i otaczającą go rzeczywistość. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałem zrobić ten film, dlatego dziękuję zdolnemu zespołowi Netflix za niepowtarzalną okazję, aby przedstawić widzom na całym świecie moją wersję tej niezwykłej marionetki zmienionej w chłopca.

Melissa Cobb, wiceprezes Netflix ds. treści dla dzieci i rodziny, również wyraziła radość z kolejnego wspólnego projektu del Toro i Netliksa:

W ciągu swojej wybitnej kariery Guillermo po mistrzowsku tworzył inspirujące widzów magiczne światy pełne niezapomnianych i wspaniałych bohaterów, od potworów w "Labiryncie fauna" po wodnego stwora w "Kształcie wody". Niezmiernie cieszymy się z rozwoju naszej współpracy z Guillermo i jesteśmy przekonani, że widzowie na całym świecie pokochają jego niezwykle poruszającą wizję "Pinokia" stworzoną specjalnie dla Netflix.

"Pinokio" na Netflix - twórcy

"Pinokio" będzie wspólną produkcją Guillermo del Toro, Jim Henson Company i firmy ShadowMachine, która zrealizuje animację metodą poklatkową. Del Toro napisze też scenariusz wspólnie z Patrickiem McHalem ("Pora na przygodę!"). Za reżyserię, prócz twórcy "Kształtu wody", będzie odpowiadać Mark Gustafson ("Fantastyczny Pan Lis"). Prace nad nową wersją "Pinokia" mają rozpocząć się jeszcze jesienią 2018. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.