Gwiazda "50 twarzy Greya" zagra Madame Web w nowym filmie ze świata "Spider-Mana"

04.02.2022 10:01
Gwiazda "50 twarzy Greya" zagra Madame Web w nowym filmie ze świata "Spider-Mana" Fot. Christopher Victorio/IS/MPI/Capital Pictures/Capital Pictures/East News

Sony zamierza rozszerzyć swoje uniwersum filmów spod znaku Marvela - Dakota Johnson z "50 twarzy Greya" zagra główną rolę w nadchodzącym filmie "Madame Web", którego akcja będzie się rozgrywała (najprawdopodobniej) w tym samym świecie, co "Venom" i "Morbius".

Dakota Johnson zostanie superbohaterką. Zagra główną rolę w filmie Madame Web

Sony/Marvel od kilku lat próbowało stworzyć serię filmów związanych z "Niesamowitym Spider-Manem". Jak podaje Deadline, wygląda na to, że te stare plany powoli stają się rzeczywistością (aczkolwiek w nieco odmienionej wersji) - po sukcesie dwóch filmów o Venomie i nadchodzącym "Morbiusie" z Jaredem Leto, Sony Pictures zaczęło tworzyć film "Madame Web", w którym główną rolę zagra Dakota Johnson.

Polecamy

Deadline zauważył również, że w produkcji ma być również film o bohaterze o ksywie Jackpot, który napisze Marc Guggenheim, czyli jeden z współtwórców popularnego serialu DC Comics/CW "Arrow".

Wydany w grudniu 2021 roku "Spider-Man: No Way Home" szybko stał się jednym z najpopularniejszych filmów w historii, przynosząc ogromne zyski w kinowych kasach. Sony postanowiło więc kuć żelazo póki gorące, ogłaszając nadchodzący projekt, który jest ściśle powiązany ze Spider-Manem. Według Deadline, producenci mają już nawet ustalone lokalizacje na zdjęcia, a produkcja może ruszyć jeszcze w ciągu kilku miesięcy.

Główną bohaterką filmu jest Cassandra Webb, która oryginalnie jest mutantką z Salem, w stanie Oregon. Kobieta cierpi na chorobę neurologiczną, która sprawiła, że jest sparaliżowana i niewidoma. Ma jednak rozwinięte umiejętności telepatyczne, psychiczne, a także jest świetną jasnowidz. Jej pseudonim bierze się natomiast z tego, że Web jest podpięta do specjalnej aparatury, która wygląda jak sieć pająka.

Polecamy

Sporo fanów prawdopodobnie pamięta Madame Web z popularnego serialu animowanego z lat 90.

Bohaterka ma również różne inne powiązania ze Spider-Manem i "pajęczym" światem - jest babcią Charlotte Witter, która zostaje złą wersją Spider-Woman. Jest również zaangażowana w życie Julii Carpenter, drugiej Spider-Woman, która w końcu zostaje członkini Avengers. Cassandra Webb zostaje śmiertelnie ranna i postanawia oddać swoje umiejętności Julii, która wówczas zostaje jej spadkobierczyni jako druga Madame Web.

Trudno powiedzieć, w jaki sposób film "Madame Web" zostanie powiązany z Marvel Cinematic Universe, czy "Venomem" i "Morbiusem". Na razie wiemy, że reżyser filmu została S.J. Clarkson, natomiast scenarzystami filmu zostali Matt Sazama i Burk Sharpless, którzy napisali również wspomnianego powyżej "Morbiusa". Data premiery produkcji z Dakotą Johnson jest na razie nieznana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.