Gwiazda „Brudnego Harry’ego” i „Kronik Seinfelda” nie żyje

04.08.2020 11:58
Gwiazda „Brudnego Harry’ego” i „Kronik Seinfelda” nie żyje Fot. . IFA Film/East News

Zmarł Reni Santoni, aktor najlepiej znany ze swojej roli w serialu „Kroniki Seinfelda” oraz roli u boku Clinta Eastwooda w „Brudnym Harrym”, zmarł w sobotę w swoim domu po długiej chorobie. Miał 81 lat.

Reni Santoni, urodzony 21 kwietnia 1939 w Nowym Jorku, zaczął swoją karierę na początku lat 60. w teatrach na Off-Broadwayu. W spektaklach jak „The Umbrella”, czy „The Mad Show”. W 1964 roku zadebiutował na wielkim ekranie, małą rolą w filmie „Lombardzista” Sydneya Lumeta. Santoni zagrał w nim narkomana, który próbuje sprzedać radio w przybytku głównego bohatera.

Przeczytaj także

W 1957 roku otrzymał swoją pierwszą główną rolę – w filmie „Enter Laughing” Carla Reinera. Znany jest także z ról epizodycznych w takich filmach, jak wspomniany już „Brudny Harry” Clinta Eastwooda z 1971, czy roli detektywa Tony’ego Gonzalesa w filmie „Cobra” z Sylvestrem Stallonem. W późniejszych latach wystąpił także w niewielkie roli u boku Sandry Bullock w filmie „28 dni później”.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról Santoniego jest jednak ta w sitcomie „Kroniki Seinfelda”, gdzie mężczyzna grał restauratora, który nie przestrzega zasad higieny, co często stanowiło źródło dowcipów.

Przeczytaj także

Tracy Newman żegna przyjaciela

Informacją o śmierci mężczyzny podzieliła się na Facebooku Tracy Newman, scenarzystka i producentka telewizyjna, prywatnie przyjaciółka Santoniego. Wedle jej słów aktor chorował już od jakiegoś czasu. Mężczyzna miał umrzeć w sobotę rano.

"Ci, którzy go znali, wiedzą, że jaki był zabawny, jakim był wspaniałym aktorem, improwizatorem, artystą. Był błyskotliwy i genialny. Bardzo go kochałam i będę za nim strasznie tęsknić. Kolejny z wielkich odszedł. Mam całą serię pięknych zdjęć z jego udziałem, będę publikować je w najbliższych dniach. Moje serce krwawi dla jego syna, Nicka, który był wielką podporą dla Reniego w ciągu kilku ostatnich lat” – napisała kobieta w poście kondolencyjnym.

Czytaj także: Annabelle sama w domu - zobaczcie zabawną parodię horroru o przerażającej lalce.

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.