Gwiazda "Buffy: Postrachu wampirów" główną przeciwniczką w "Doktorze Strange'u 2"?

25.01.2021 13:26
Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) - kadr z filmu Marvela Fot. MARVEL STUDIOS / Album/EAST NEWS

Kto będzie przeciwnikiem w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"? Zdaniem fanów Marvela w nową przeciwniczkę wcieli się Emma Caulfield Ford znana z serialu "Buffy: "Postrach wampirów".

Czy to możliwe, że w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" tytułowy bohater zmierzy się z postacią, którą zagra gwiazda serialu "Buffy: "Postrach wampirów"? Zdaniem fanów, tak właśnie się stanie, a wskazuje na to serial "WandaVision".

"WandaVision" zapowiada nową ukochaną Doctora Strange'a?

Faza Czwarta kinowego uniwersum Marvela ruszyła wraz z premierą serial "WandaVision" - pierwszą produkcją w odcinkach, która rzeczywiście jest powiązana z filmami MCU. Tajemniczy tytuł jest źródłem wielu różnego rodzaju teorii fanowskich, dotyczących przyszłości całego filmowego świata. Zdaniem widzów w drugim odcinku "WandaVision" zapowiedziano nowy czarny charakter, albo nową miłość Stehena Strange'a, którą zagra Emma Caulfield Ford.

Polecamy

Aktorka powinna być dobrze znana widzom serialu "Buffy: "Postrach wampirów", w którym grała Anyę Jenkins. W "WandaVision" wciela się w postać Dottie Jones - sąsiadki Scarlet Witch, która stoi na czele koła gospodyń przedmieść Westview. Zadebiutowała w drugim odcinku i dała się poznać nie tylko jako irytująca kobieta, ale również była postacią, która zasugerowała widzom, że w całym miasteczku jest coś nie tak. Szybko dostrzeżono w postaci Dottie jedną z czarownic, należących do sabatu, którego celem jest doprowadzenie do narodzin dzieci Wandy i Visiona.

Polecamy

Fani postanowili rozwinąć tę hipotezę i stwierdzili, że Dottie może być w rzeczywistości potężną postacią magiczną, która zostanie rozwinięta w filmie "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Zdaniem użytkowników Twittera, sąsiadka to tak naprawdę Clea - czarodziejka z Dark Dimension, która przez wiele lat była ukochaną Stephena Strange'a.

Jeśli oglądaliście "WandaVision" i nadążacie za komiksami Marvela, to uważam, że kobieta grająca Dottie to Clea - czarodziejka z Dark Dimension. Znana również jako żona Doktora Strange. To musi być prawda!

A więc jeśli "WandaVision" ma być bezpośrednio powiązana "Doktorem Strange'm", to CO JEŚLI Dottie to tak naprawdę Clea??? Połączyłoby się!

Wskazywano na to wiele razy, wydaje się prawdopodobne i mam nadzieję, że to prawda. Jeśli Dottie z "WandaVision"
to tak naprawdę Clea (uczennica/kochanka Doctora Strange'a/ewentualna była żona), to casting jest więcej niż doskonały.

Clea w komiksach Marvela zadebiutowała w roku 1964 na kartach "Strange Tales" #126. Została stworzona przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Jest istotą z innego, magicznego wymiaru, władanego przez jej wuja - potężnego Dormammu. Poruszona odwagą Doktora Strange'a, postanowiła zastać jego uczennicą. Pomiędzy parą szybko narodziła się miłość, prowadząca do małżeństwa. Po jakimś czasie Stehen i Cela rozstali się. Całkiem możliwe, że w drugim filmie o Doktorze Strange'u rzeczywiście pojawi się jego komiksowa uczennica.

Polecamy

"WandaVision" zapowiada nowego przeciwnika Doctora Strange'a?

Clea to jednak niejedyna postać, w którą zdaniem fanów Marvela może wcielić się Emma Caulfield Ford. Według innej wersji teorii o sabacie czarownic z Westview, Dottie jest w rzeczywistości Mephisto - demoniczną postacią znaną z komiksów, która wielokrotnie ingerowała w życia herosów. Miałby na to wskazywać słowa wypowiadane przez bohaterkę: "diabeł tkwi w szczegółach".

Polecamy

Jeśli podejrzenia okazałby się prawdziwe, niewykluczone, że Mephisto nie tylko odpowiadałby za powstanie rzeczywistości, w której żyją Wanda i Vision, ale również mógłby stać się nowym potężnym zagrożeniem, z którym Doktor Strange musiałby walczyć o dobro Ziemi. Biorąc pod uwagę, że czarodziej ma pełnić ważną rolę w "Spider-Manie 3", gdzie podobno pojawi się koncepcja multiwersum, istnieje szansa, że Marvel Studios wykorzysta demonicznego złoczyńcę, do wymazania pajęczego herosa z MCU.

Polecamy

Czy teorie fanów okażą się prawdziwe?

Polecamy

"Doctor Strange in the Multiverse of Madness" - kiedy premiera?

O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Film "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" w reżyserii Sama Raimiego ma trafić do kin za ponad rok, a dokładnie 25 marca 2022 roku. W produkcji wystąpią Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor oraz Xochitl Gomez, która prawdopodobnie wcieli się w Amerikę Chavez.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.