Gwiazda „Gry o tron” wystąpi w „Avengers: Infinity War”

Sergiusz Kurczuk
19.03.2018 11:50
Peter Dinklage, plakat filmu Avengers: Infinity War|undefined Fot. PepsiCo/Splash News/East News, materiały promocyjne

Peter Dinklage, słynący z roli Tyriona Lannistera pojawi się w obsadzie „Avengers: Infinity War”. Informację, która krążyła po sieci od jakiegoś czasu, potwierdził plakat filmu. 

Plotka o tym, że Peter Dinklage wystąpi w 3. części przygód Avengers, okazała się prawdą. Po premierze 2. zwiastuna filmu informację można uznać za oficjalną. Zbliżająca się premiera najnowszej produkcji Marvel Studios spowodowała, że twórcy dzielą się szczegółami dotyczącymi wydarzeń, które zobaczymy na kinowym ekranie pod koniec kwietnia. Akcja marketingowa filmu spowodowała, że w Stanach Zjednoczonych już ruszyła sprzedaż biletów na „Avengers: Infinity War”. To jednak nie koniec. Studio Marvela zaprezentowało również plakat produkcji. To właśnie ten materiał promocyjny potwierdził udział Dinklage'a w opowieści o walce herosów z Thanosem.

Peter Dinklage w „Avengers: Infinity War”

Pierwsze doniesienia na temat ewentualnego udziału Dinklage'a w filmie braci Russo, pojawiły się  jeszcze w roku 2017. Jednak nikt z produkcji nie potwierdził udziału aktora. Co prawda były przecieki z planu wskazujące, że nie są to żadne wymysły, ale oficjalnie gwiazdor „Gry o tron” nie był powiązany z „Avengers: Infinity War”. W dzień premiery 2. zwiastuna zaprezentowano również plakat do filmu. Na dole znajduje się informacja z obsadą filmu. Wśród wielu nazwisk figuruje również Dinklage. To, że aktor pojawi się w produkcji Marvel Studios, jest już pewne. Tajemnicą pozostaje jednak, w kogo się wcieli.

Avengers: Infinity War - Plakat Fot. foto: materiał promocyjny

Peter Dinklage - kogo zagra w „Avengers: Infinity War”?

Dinklage dał się poznać kinomanom jako aktor, który nie boi się wyzwań. Sprawdza się zarówno w rolach bardziej ambitnych, jak i superprodukcjach. Jedną z jego ostatnich ról był występ w filmie Martina McDonagha „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”. Najbardziej znany jest jednak z hitu HBO „Gra o tron”, gdzie wciela się w Tyriona Lannistera. Dinklage był już związany z filmem opartym na komiksach Marvela. Wcielił się bowiem w Bolivara Traska - twórcę robotów Sentineli w produkcji „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. Mimo że Disney przejął wytwórnię 20th Century Fox, raczej mało prawdopodobne, żeby w „Infinity War” nagle pojawiły się postacie związane z bohaterami filmów o X-Men.

Peter Dinklage jako Bolivar Trask Fot. foto: kadr z filmu X-Men: Przeszłość która nadejdzie

Fani zastanawiają się więc, w kogo wcieli się Dinklage. Możliwości jest kilka. Biorąc pod uwagę niski wzrost aktora, całkiem możliwe, że zagra towarzysza bohatera związanego z komiksowym Thanosem. Mowa o Trollu Pipie, który przeżył wiele przygód u boku Adama Warlocka. Szefowie Marvel Studios zdementowali jednak informacje, że Warlock pojawi się w „Infinity War”.

12 Fot. foto: Warlock vol. 1 #12

Inna teoria dotyczy jednego z królestw Odyna. Chodzi o Nidavellir zamieszkany przez karły. Dinklage miałby zagrać rolę króla Eitriego, który jest jednocześnie mistrzem kowalstwa. Być może do niego zwróci się o pomoc Thor, który po spotkaniu z Helą, stracił swój młot Mjolnir. 

1 Fot. foto: Thor Asgard's Avenger #1

Pojawił się też pomysł, że Dinklage dołączył do takich aktorów jak Bradley Cooper i Vin Diesel, którzy jedynie podkładają głos pod tworzone cyfrowo postacie. W „Infinity War” pojawi się świta Thanosa znana jako Black Order. Do tej pory wyjawiono jedynie, kto wcieli się w Ebony'ego Mawa i Culla Obsidiana. Dinklage raczej nie będzie Proximą Midnight, więc zostaje Corvus Glaive i Black Dwarf. Jeśli aktor dostałby angaż na tego ostatniego kosmitę, byłaby to niezła ironia ze strony twórców, gdyż mimo słowa „dwarf” w imieniu, ten poplecznik Thanosa jest największy i najsilniejszy z całego Black Order. 

2 Fot. foto: Infinity #2

Chociaż Peter Dinklage ma niesamowity głos, wolelibyśmy go również zobaczyć na dużym ekranie. W kogo wcieli się gwiazdor „Gry o tron”? Przekonamy się już 25 kwietnia 2018 roku, kiedy film „Avengers: Infinity War” wejdzie do kin. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.