Gwiazda „Gwiezdnych wojen” w zwiastunie filmu „Detroit”

Kamil Dachnij
16.06.2017 12:11
Gwiazda „Gwiezdnych wojen” w zwiastunie filmu „Detroit” Fot. kadr z filmu

John Boyega wystąpił w najnowszym filmie jedynej kobiety w historii, która zdobyła Oskara za najlepszą reżyserię. 

Kathryn Bigelow to obecnie najbardziej uznana reżyserka w świecie Hollywood. Poza statuetką akademii filmowej za reżyserię do „The Hurt Locker. W pułapce wojny” z 2008 roku, amerykanka zgarnęła masę nominacji i świetnych recenzji za swój ostatni film – „Wróg numer jeden” z 2012 roku. Jest więcej niż pewnym, że podobny los spotka nadchodzący 4 sierpnia 2017 roku dramat „Detroit”. Obraz ukazuje wstrząsającą historię o jednym z najmroczniejszych okresów w historii tytułowego miasta – zamieszkach z lata 1967 roku. Annapurna Pictures opublikowała właśnie nowy zwiastun:

John Boyega (Finn z nowej trylogii „Gwiezdnych wojen”) gra ochroniarza Melvina Dismukesa, który opowiada policji o zajściu, jakie miało miejsce w motelu Algiers. Gdy dotarł na miejsce, trzech dzieciaków już nie żyło. Z racji, że nosił przy sobie broń, stróże prawa próbowali przypisać mu morderstwa, które popełnili policjanci podczas nalotu. Ów incydent doprowadził w 1967 roku do jednych z największych zamieszek w historii Stanów Zjednoczonych. Pięciodniowy bilans był zatrważający – 43 zabitych, 1189 rannych, ponad 2000 zniszczonych budynków oraz ponad 7200 aresztowań.

Scenarzystą filmu jest Mark Boal, który współpracował wcześniej z Bigelow przy „Wrogu numer jeden”. Poza Boyegą, w filmie zobaczymy m.in. Willa Poultera („Zjawa”), Jacoba Latimore’a („Więzień labiryntu”), Anthony’ego Mackiego („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”), Jacka Reynora („Transformers: Wiek zagłady”), Jacoba Mitchella („Kong: Wyspa Czaszki”) oraz Bena O’ Toole’a („Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”). Patrząc na zwiastun „Detroit”, już teraz możemy założyć, że będzie to jedna z najciekawszych premier 2017 roku.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.