Gwiazda Harry'ego Pottera ostro o fanach: "Nie sądzę, że to zdrowe"

22.06.2020 14:21
Gwiazda Harry'ego Pottera ostro o fanach: "Nie sądzę, że to zdrowe" Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

Evanna Lynch, która wcielała się w Lunę Lovegood w serii filmów o Harrym Potterze, niedawno wypowiedziała się na temat obsesyjnych fanów. Trochę ją przerażają, a także uważa, że to niezdrowe.

Tak jak wspomnieliśmy, Lynch wcielała się w Lunę Lovegood w 4 ostatnich filmach z serii "Harry Potter". Aktorka niedawno wyjawiła, że była psychofanką książek i filmów o nastoletnim czarodziejów i jak przyznaje z perspektywy czasu, to nie było dla niej zdrowe.

Gwiazda Harry'ego Pottera przestrzega fanów przed popadaniem w obsesję

Aktorka pojawiła się w podcaście Talking Tastebuds, w których wyjaśniła swoją przygodę z fandomem Harry'ego Pottera i jak to wpłynęło na jej zobowiązania zawodowe, gdy dostała rolę Luny Lovegood:

Byłam naprawdę wielką fanką Harry'ego Pottera. Miałam wręcz obsesję. Zaczęłam czytać te książki, gdy miałam koło 8 lat i przez chwilę tylko tym żyłam. To całkiem smutne i wstydliwe.

Przeczytaj także

Taki rodzaj obsesji spowodował, że gdy zaczęła pracę, to czuła się bardzo nieswojo, ponieważ wiedziała niemalże wszystko o wszystkich:

Kiedy poznałam Daniela Radcliffe'a, Emmę Watson i Ruperta Grinta, to właściwie wszystko o nich wiedziałam. Znałam imiona ich zwierząt, znałam ich daty urodzin, imiona ich rodziców. Musiałam udawać, że dopiero co ich poznałam. 

Jak stwierdziła:

Bycie obsesyjnym fanem jest nieco przykre - kiedy jesteś nastolatkiem, to jesteś niepewny siebie i starasz się odnaleźć swoje miejsce na świecie. Widzisz te inne osoby i one wydają się być niesamowite, czy nawet niemalże boskie.

Jako osoba, która była po dwóch stronach medalu, Lynch przyznaje, że to bardzo niezdrowe dla psychiki i poleca, by ograniczać się w byciu fanem:

Nie wydaje mi się, żeby to było zdrowe. Myślę, że "kultura fanów" jest trochę niebezpieczna i można się w niej łatwo zatracić.

Seria filmów "Harry Potter" jest obecnie dostępna zarówno na Netfliksie, jak i na platformie HBO GO.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.