Gwiazda "Harry'ego Pottera" zdradziła dalsze losy jednego z bohaterów. Co dalej działo się z postacią?

09.04.2020 11:36
Harry Potter i Insygnia śmierci 2|north Fot. PHOTOSHOT/REPORTER

Jason Isaacs, który wcielał się w Lucjusza Malfoya w serii "Harry Potter" zdradził, co jego zdaniem działo się z postacią po pokonaniu Voldemorta.

Świat "Harry'ego Pottera" zamieszkuje wiele barwnych postaci. Zarówno stojących po stronie dobra, jak i zła. Do tej drugiej grupy zalicza się niewątpliwie Lucjusz Malfoy - przedstawiciel uznanego rodu czarodziejów, ojciec Draco Malfoya i wierny sługa Lorda Voldemorta. W filmowych adaptacjach wcielał się w niego Jason Isaacs. Aktor zdradził, co według niego stało się z Lucjuszem po zakończeniu sagi stworzonej przez J.K. Rowling.

"Harry Potter" - co stało się z Lucjuszem Malfoyem?

Isaacs zagrał głowę Malfoyów w pięciu filmach Warner Bros. i po raz ostatni pojawił się w drugiej części "Insygniów Śmierci" z 2011 roku. Fani Śmierciożercy od dawna zastanawiają się, jaki czekał go los po Bitwie o Hogwart. Isaacs potwierdził przypuszczenia. Jego zdaniem Lucjusz Malfoy skończył bardzo marnie.

Przeczytaj także

Aktor w rozmowie z Syfy Wire został zapytany o dalsze losy prawej ręki Voldemorta. Gwiazdor "Harry'ego Pottera" wyjaśnił, że ze względu wierności Czarnemu Panu, przyszłość jego postaci zapewne nie wyglądała zbyt kolorowo.

Myślę, że po zakończeniu serii Lucjusz stał się cieniem siebie samego. Mógłby się ochronić za pomocą majątku, ponieważ pieniądze zawsze bronią ludzi, ale myślę, że i tak straciłby, jeśli kiedykolwiek w ogóle miał, szacunek swojej żony i syna. Społeczeństwo unikałoby go, a on kuliłby się w swojej rezydencji i zapiłby się przedwcześnie na śmierć. I szczerze mówiąc, zasługiwałby na to.

Pytanie o losy Lucjusza i jego rodziny są zasadne, bo w przeciwieństwie do książek, Malfoy po przegranej bitwie uciekł wraz z rodziną, prawdopodobnie unikając kary za walkę u boku Voldemorta.

Przeczytaj także

W powieściach Rowling dała do zrozumienia, że los Lucjusza wcale nie musiał być tak okropny, jak nakreślił to Isaacs. Zbrodnie Malfoya i jego syna zostały ułaskawione ze względu na współpracę z Ministerstwem Magii. Narcyzie z kolei wybaczono, ponieważ ocaliła życie Harry'ego Pottera. Niewykluczone jednak, że do końca życia musiał się borykać z piętnem Śmierciożercy. Być może w przyszłości J.K. Rowling zdradzi informacje na temat dalszych losów Lucjusza Malfoya.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Harry Potter": 15 ciekawostek, które J.K. Rowling zdradziła już po zakończeniu serii

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.