Gwiazda Marvela dołączyła do obsady 2. części "Diuny". Zagra ważną rolę

09.03.2022 10:23
Gwiazda Marvela dołączyła do obsady 2. części "Diuny". Zagra ważną rolę Fot. Invision/Invision/East News

Jakby w "Diunie" było jeszcze mało gwiazd... Wygląda na to, że do obsady nowego filmu dołączyła gwiazda "Czarnej Wdowy" i "Hawkeye'a" Florence Pugh. 

Diuna 2 - do obsady dołączyła Florence Pugh

"Diuna" zakończyła już swój pobyt w kinie, obecnie możemy ją zobaczyć na HBO Max, a twórcy czekają teraz na Oscary. Jak podaje portal Deadline, nie siedzą jednak bezczynnie - ruszyła już pre-produkcja, a producenci negocjują kontrakt z Florence Pugh.

Polecamy

Według źródeł portalu, aktorka ma się wcielić w księżniczkę Irulan Corrino, najstarszą córkę imperatora Shaddama Corrino IV. Tym samym dołączyłaby do obsady, w której są już Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, czy Josh Brolin.

Na razie informacja nie została oficjalnie potwierdzona. Irulan w oryginalnych powieściach zostaje żoną Paula Atrydy. Ich małżeństwo jest jednak zaaranżowane z politycznych względów, bo sam władca Arrakis oddał serce swojej konkubinie Chani. 

Jeśli chodzi zaś o Florence Pugh, to nominowana do Oscara aktorka obecnie pracuje nad filmem "Oppenheimer" Christophera Nolana, w którym wystąpią m.in. Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon i Robert Downey Jr., a niedawno skończyła zdjęcia do "The Wonder" od Netflix.

Polecamy

Film "Diuna 2" ponownie stworzy oczywiście Denis Villeneuve, czyli reżyser, producent oraz współscenarzysta pierwszej części.

Produkcja ma zadebiutować tylko w kinach, a nie hybrydowo, jak pierwsza odsłona. Według Deadline to był jeden z warunków sfinansowania kontynuacji (bowiem wyniki finansowe "Diuny" nie są specjalnie spektakularne).

Film "Diuna 2" ma zadebiutować w kinach 20 października 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.