Gwiazda "Opowieści podręcznej" zagra w serialu prawdziwą morderczynię. Kim była Candy Montgomery?

08.07.2020 17:14
Foto: Rex Features/East News|undefined Fot. Rex Features/East News

Serial "Candy" opowie historię, która wstrząsnęła Teksasem w 1980 roku. W roli głównej wystąpi Elisabeth Moss.

Elisabeth Moss to laureatka dwóch Złotych Globów, znana głównie z seriali "Opowieść podręcznej" i "Mad Men". Teraz przyjdzie jej się zmierzyć z rolą autentycznej postaci, która lata temu wstrząsnęła opinią publiczną.

"Candy" - gwiazda "Opowieści podręcznej" jako autentyczna morderczyni

Candy Montgomery była przykładną panią domu, żoną i matką. Na pozór miała wszystko. Pewnego dnia, w 1980 roku, wzięła jednak siekierę i zamordowała swoją sąsiadkę, a zarazem przyjaciółkę z kościelnego kółka, Betty Gore. Oskarżono ją o morderstwo I stopnia, a motywem zbrodni miał być romans Candy z mężem ofiary. Betty miała stać na ich drodze do wspólnego szczęścia.

Przeczytaj także

Serial opowie nie tyle o samej zbrodni, a o tym, co pchnęło Montgomery do jej popełnienia. Scenariusz odcinka pilotażowego napisze Robin Veith, która pełni również rolę koproducentki, wraz z Nickiem Antoscem, Alexem Hedlundem i Elisabeth Moss. Reszta szczegółów związanych z "Candy" jest obecnie nieznana. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.