Gwiazda „Stranger Things” zagra siostrę Sherlocka Holmesa

Natalia Hluzow
10.01.2018 16:21
Gwiazda „Stranger Things” zagra siostrę Sherlocka Holmesa Fot. kadr z wideo

Millie Bobby Brown wcieli się w Enolę Holmes – dużo młodszą siostrę słynnego detektywa z serii książek dla młodych dorosłych.

Odkąd 13-letnia aktorka wystąpiła w hitowym serialu Netflixa, może przebierać w ofertach ról w rozmaitych produkcjach. W 2017 roku zagrała w teledyskach Sigmy i Birdy „Find me” oraz „I dare you” The XX, w 2019 zobaczymy ją w nowej „Godzilli”, zaś już niebawem rozpocznie zdjęcia do kolejnego filmu, w którym wcieli się w główną rolę. Gwiazda „Stranger Things” z Jedenastki przeistoczy się w siostrę najsłynniejszego detektywa wszech czasów – samego Sherlocka Holmesa.

Nowa produkcja Legendary Entertainment będzie ekranizacją serii popularnych książek dla młodych dorosłych autorstwa Nancy Springer. „Enola Holmes Mysteries” to opowieść o 14-letniej siostrze sławnego już Sherlocka, starszego od niej o 20 lat. Dziewczyna zostaje porzucona przez matkę, która postanowiła wyrwać się z konwenansów i wieść życie z Romami. Pozostając pod opieką braci, Sherlocka i Mycrofta, dziewczyna ma zostać wysłana do szkoły z internatem, która ma uczynić z niej prawdziwą damę epoki wiktoriańskiej. Enola nie chce jednak takiego życia, więc wymyka się, by pójść w ślady słynnego brata i na ulicach Londynu rozwiązywać kryminalne zagadki.

Seria Springer jest osadzona w uniwersum Arthura Conana Doyle’a, ale sama Enola i jej historia zostały stworzone przez pisarkę. Dotychczas powstało 5 części serii, w związku z czym wytwórnia Legendary planuje stworzyć filmową franczyzę. Niemniej, plany te zweryfikuje sukces bądź porażka pierwszej części filmu z Millie Bobby Brown w roli głównej.

Aktorka podpisała już kontrakt wiążący ją z twórczością Nancy Springer. A jako przedstawicielka młodego, przedsiębiorczego pokolenia nie tylko wystąpi w filmach o Enoli Holmes, ale także zostanie ich producentką z ramienia swojej firmy produkcyjnej – PCMA Productions.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.