Gwiazdor Harry'ego Pottera wątpi w powrót oryginalnych aktorów do serii

12.11.2019 10:45
Harry Potter|undefined Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

Tom Felton, który wcielał się w Draco Malfoya udzielił niedawno wywiadu, w którym opowiedział o przyszłości serii "Harry Potter". Aktor nie widzi szans na powrót "starej ekipy" do swoich kultowych ról.

Seria "Harry Potter" okazała się być jedną z najbardziej dochodowych filmowych (i książkowych) franczyz w historii. Losy nastoletniego czarodzieja były śledzone przez miliony osób na całym świecie i przez lata, to właśnie Harry, Ron i Hermiona byli bohaterami dla młodych dzieci. W 2011 roku wraz z premierą "Insygniów Śmierci 2" nadszedł jednak koniec popularnej serii, a fani od tamtej pory mogą wypełniać pustkę po Harrym Potterze za pomocą "Fantastycznych zwierząt".

Harry Potter - szanse na powrót starej obsady są małe

Doczekaliśmy się jednak kontynuacji przygód Harry'ego Pottera w postaci spektaklu "Harry Potter i Przeklęte dziecko", który pojawił się również w sprzedaży jako książka (tak naprawdę był to jedynie scenariusz ze szczątkowymi opisami miejsc, w których rozgrywała się akcja). Na temat filmowej adaptacji dzieła wypowiedział się niedawno Tom Felton, który wcielał się w Draco Malfoya.

Aktor na łamach Red Carpet TV News stwierdził jednak, że powstanie takowej wydaje się wysoce nieprawdopodobne:

Jak wysoka będzie stawka? Żartuję. Tak szczerze, to nie sądzę, żeby ktokolwiek miał wrócić do tych ról. To było wspaniałe 8 rozdziałów i wszystko, co mieliśmy zrobić, zostało zrobione. Twórcy i studio chcą zrobić coś nowego. Wciąż jesteśmy jednak dumni z tego, że seria jest dalej bardzo popularna.

Przeczytaj także

Felton wypowiedział się również w samych superlatywach na temat kolejnych odsłon Czarodziejskiego Świata, czyli wspomnianego spektaklu i serii "Fantastyczne Zwierzęta":

Obejrzę wszystko, co stworzy David Yates (reżyser dwóch pierwszych odsłon "Fantastycznych Zwierząt"). Jeśli chodzi o spektakl, to widziałem go rok temu. Był świetny. Czapki z głów dla Jo Rowling. Oglądanie twarzy aktorów na żywo, to jednak zupełnie inne doświadczenie, niż oglądanie filmu.

Gwiazdor "Harry'ego Pottera" zdradził również, że mimo upływu lat, obsada wciąż utrzymuje ze sobą kontakt:

Wciąż jesteśmy ze sobą bardzo blisko i z każdym rokiem widzimy, że popularność serii tylko wzrasta. Większości fanów, których teraz poznaje, nie było nawet na świecie, gdy tworzyliśmy te filmy. To wspaniałe uczucie, że nasza seria jest przekazywana z pokolenia na pokolenia.

Nadchodzącym filmem z Czarodziejskiego Świata J.K. Rowling są "Fantastyczne Zwierzęta 3" z Eddiem Redmaynem, Johnnym Deppem i Judem Lawem w rolach głównych. Premiera produkcji odbędzie się w listopadzie 2021 roku.

Zobacz także: Pierwsze wydanie "Harry'ego Pottera" sprzedane za ogromną kwotę

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.