Gwiazdor "Shang-Chi" trolluje fanów Marvela?

14.08.2019 13:19
126 Fot. Master of Kung Fu vol 1 #126

Simu Liu - aktor, który wcieli się w Shang-Chi, wrzucił na Twittera zdjęcie, które może być odebrane, jako żart z fanów Marvela. Co się na nim znajduje?

Za półtora roku do kin trafi kolejna produkcja Marvel Studios. Tym razem zobaczymy po raz pierwszy w historii adaptację przygód komiksowego wojownika znanego jako Shang-Chi. Na razie poza pełnym tytułem filmu i aktorami, którzy zagrają główne role nie wiadomo praktycznie nic. Niewykluczone jednak, że szefowie Marvela już wykorzystują odtwórcę tytułowego herosa - Simu Liu do promocji innej serii MCU. Albo aktor po prostu... trolluje fanów.

"Shang -Chi" - Simu Liu trolluje fanów Marvela?

Liu nie jest jeszcze gwiazdą pokroju Roberta Downeya Jr., Chrisa Evansa czy Toma Hollanda, jednak dzięki mediom społecznościowym z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy. Aktor zdaje sobie z tego sprawę, więc wykorzystuje swoje zasięgi. Prawdopodobnie z tego powodu na Twitterze Liu pojawiło się intrygujące zdjęcie.

Nie przejmujcie się techniką.

Na zdjęciu aktor przygotowuje posiłek i mimo że nie do końca wyszła mu technika przyrządzana dania, postanowił wrzucić zdjęcie na Twittera. Dla przeciętnego zjadacza chleba w zdjęciu nie ma nic interesującego. Jednak fani filmów i komiksów Marvela nie mogą przeoczyć napisu na koszulce odtwórcy Shang-Chi. Liu ma na sobie T-shirt z logo grupy Asgardians of the Galaxy.

1 Fot. foto: Asgardians of the Galaxy #1

Jest to kosmiczna drużyna złożona z asgardzkich wyrzutków, którzy postanowili walczyć w obronie galaktyki. Obecnie w jej skład wchodzą Annabelle Riggs, Ren Kimura, Thunderstrike i Urzuul.

Zobacz też: Marvel zapowiada nową kosmiczną drużynę. Kim są Asgardians of the Galaxy?

Pod koniec "Avengers: Endgame" pojawiło się jednak nawiązanie do tej komiksowej nazwy. Chodzi o scenę, w której Thor postanawia przekazać władzę nad Nowym Asgardem Valkyrie, a sam udaje się na poszukiwanie przygód ze Strażnikami Galaktyki. Ten fragment sprawił, że fani zastanawiają się, czy w nadchodzącej trzeciej części sagi stworzonej przez Jamesa Gunna, zobaczymy Chrisa Hemswortha.

Liu na zdjęciu ewidentnie stoi w taki sposób, żeby napis na koszulce był wyraźnie widoczny. Fani Marvela zaczęli się więc zastanawiać, czy to ukryta wiadomość od twórców kinowego uniwersum, zdradzająca co czeka widzów w przyszłości, czy po prostu zwykły żart ze strony aktora. Nawet jeśli to tyko trolling, to całkiem możliwe, że maczali w nim palce szefowie Marvel Studios. W poprzednich latach zdarzały się sytuacje, w których celowo wprowadzano miłośników MCU w błąd, rzucając nawet fałszywymi spoilerami.

Przeczytaj także

"Shang - Chi" - kiedy premiera?

Reżyserem "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" został Destin Daniel Cretton, który wystąpi również w jednej z ról. Oprócz Liu w produkcji zobaczymy również Awkwafinę ("Bajecznie bogaci Azjaci"). Na razie nie zdradzono, kogo zagra aktorka. Przeciwnikiem Shang-Chi będzie Mandarin, którego zagra Tony Leung. Premiera filmu została zaplanowana na 21 lutego 2021 roku.

Zobacz też: Chińczycy obawiają się, że "Shang-Chi" będzie ksenofobicznym filmem

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.