Gwiazdor "Star Wars" pokazał zdjęcie obsady sprzed lat

16.09.2019 12:11
Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje

Billy Dee Williams, który zasłynął rolą Lando Carlissiana, postanowił powspominać czasy oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Aktor zaprezentował zdjęcie oryginalnej obsady z czasów "Powrotu Jedi".

Seria "Gwiezdne Wojny" istnieje w kinematografii od ponad 40 lat i wciąż się rozwija. Oczywiście wielu fanów zawsze na pierwszym miejscu będzie stawiać oryginalną trylogię stworzoną przez George'a Lucasa. Z tego powodu w najnowszej trylogii pojawia się wiele odniesień do produkcji sprzed czterech dekad. Billy Dee Williams postanowił wspomnieć okres powstawania "Powrotu Jedi".

"Gwiezdne Wojny" - Billy Dee Williams pokazał zdjęcie z "Powrotu Jedi"

W "Imperium kontratakuje" zadebiutował Lando Carlissian, którego zagrał Billy Dee Williams. Aktor wystąpił jeszcze w VI epizodzie i słuch po nim zaginął. Nie zrobił zawrotnej kariery i występował na dużym i małym ekranie sporadycznie. Niebawem szykuje się jednak wielki powrót Williamsa. Zagrał bowiem w IX epizodzie "Star Wars", ponownie wcielając się w Carlissiana.

Przeczytaj także

Williams postanowił przypomnieć dawno minione czasy i na swoim Twitterze zamieścił zdjęcie pochodzące z pierwszej połowy lat 80., na którym pozuje wraz z gwiazdorską obsadą "Gwiezdnych Wojen".

Na fotografii widzimy oczywiście Williamsa. Pośrodku stoi młoda Carrie Fisher, która unika pocałunku Harrisona Forda. Na dole widzimy z kolei Marka Hamilla. Ta czwórka nie będzie miała okazji spotkać się po latach, ponieważ Fisher odeszła pod koniec 2016 roku. Nie oznacza to, że Carlissian nie pojawi się na jednym ekranie ze swoimi kompanami. Mimo że Luke Skywalker nie żyje, twórcy nadchodzącego filmu potwierdzili, że Jedi powróci w duchowej formie. W produkcji wystąpi również pośmiertnie Fisher wcielająca się w Leię. Zabraknie jedynie Hana Solo. Bohater zginął z ręki własnego syna w VII epizodzie.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

W filmie reżyserowanym przez  J.J. Abramsa wystąpią również Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Lupita Nyong'o oraz Domhnall Gleeson. Film "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Lando panseksualny? Tak twierdzą scenarzyści „Solo: A Star Wars Story”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.