Gwiazdor "Star Wars" powiedział, że nienawidzi porgów. LEGO wysłało mu ogromnego Porga z klocków

05.05.2020 13:59
Porg|undefined Fot. materiały prasowe/Lucasfilm

John Boyega, który w nowej trylogii "Star Wars" wcielał się w Finna, nie przepada za Porgami. Dostał jednak od LEGO rozczulający prezent.

Czasami trzeba uważać na to, co się mówi. Na własnej skórze przekonał się o tym John Boyega - odtwórca Finna w nowej trylogii "Gwiezdnych Wojen". Za swój niewyparzony język dostał od firmy LEGO prawdziwą karę.

John Boyega dostał wielkiego Porga z LEGO

Jednym z elementów promocyjnych filmu "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" były Porgi - urocze stworki przypominające krzyżówkę świnki morskiej z maskonurem, zamieszkujące planetę, na której ukrył się Luke Skywalker. Chociaż cały świat zachwycał się słodkimi zwierzakami, John Boyega niejednokrotnie podkreślił, że nienawidzi Porgów.

Zobacz: "Je*ać Porgi!" - John Boyega zabrał stanowisko w sporze Baby Yoda kontra Porgi

4 maja 2020 roku miał miejsce Dzień Gwiezdnych Wojen. W związku z tym wydarzeniem, gwiazdy kosmicznej sagi udzieliły wiele ciekawych wywiadów dla fanów "Star Wars". Boyega w pewnym momencie rozmowy postanowił zaprezentować nietypowy prezent od LEGO. W całej okazałości widać go na poniższym fragmencie wywiadu.

To było chamskie i urocze. Dzięki LEGO!

Do firmy LEGO, która ściśle współpracuje z Lucasfilm i od wielu lat prezentuje kolejne zestawy klocków inspirowanych "Gwiezdnymi Wojnami", dotarły informacje o negatywnych emocjach, jakimi aktor darzy urocze stworzonka. Porgi oczywiście doczekały się kilku klockowych wcieleń, więc przedstawiciele LEGO, postanowili wykorzystać jedno z nich, by ukarać Boyegę za słowa krytyki. Aktor dostał w prezencie wielkiego Porga stworzonego z klocków LEGO.

Przeczytaj także

Jest to nie byle jaki dar, bo Porg, którego otrzymał Boyega, nie pochodzi z żadnego dostępnego na rynku zestawu. Wielki stworek powstał w 2017 roku i był jednym z trzech klockowych Porgów, które reklamowały "Ostatnich Jedi" na ulicach Londynu. Kilka tygodni przed premierą w rożnych miejscach stolicy Wielkiej Brytanii pojawiły się przerośnięte Porgi, które zachęcały do wizyty w kinie.

Boyega powinien więc docenić prezent. Wykonanie takiego Porga zajmuje około 20 godzin pracy i 8 tysięcy klocków LEGO.

 

Przeczytaj także

Czy Boyega i Porgi powrócą jeszcze do uniwersum "Star Wars"? Na razie trudno powiedzieć, bo przedstawiciele Lucasfilm milczą na temat fabuły kolejnych seriali i filmów z cyklu "Gwiezdne Wojny". Fani nowej trylogii muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: Złóż sobie Sokoła Millenium z 7,5 tys klocków LEGO

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.