Gwiazdor "The Walking Dead" zagra Scrooge'a w adaptacji "Opowieści wigilijnej"

03.11.2020 11:42
Gwiazdor "The Walking Dead" zagra Scrooge'a w adaptacji "Opowieści wigilijnej" Fot. LFI/Avalon.red/REPORTER/East News

Andrew Lincoln z "The Walking Dead" wystąpi w skrajnie innej roli. Aktor ma zagrać główną rolę w nadchodzącej teatralnej adaptacji "Opowieści wigilijnej". Sztuka ma być transmitowana w internecie.

Gwiazdor "The Walking Dead" Andrew Lincoln zagra Ebezenera Scrooge'a w nadchodzącej adaptacji "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Ta zostanie odegrana w bristolskim teatrze The Old Vic. Reżyserem produkcji jest Matthew Warchus (ma na koncie m.in. musical na podstawie "Mathildy" Mary Shelley), a adaptację przygotował Jack Thorne (odpowiedzialny za dramat "Harry Potter i Przeklęte dziecko"). 

Andrew Lincoln zagra Scrooge'a w Opowieści wigilijnej

Sama sztuka ma być odgrywana w okresie 12-24 grudnia. Oprócz Lincolna w obsadzie pojawiają się członkowie poprzednich obsad - "Opowieść wigilijna" według Thorne'a i Warchusa jest bowiem odgrywana w The Old Vic od 2017 roku, a od 2019 roku była również wystawiana na Broadwayu.

Przeczytaj także

W tym roku "Opowieść wigilijna" z Andrew Lincolnem ma być pełnowymiarowym show z występami muzyków, normalnym oświetleniem, zmieniającą się scenografią i obsadą zawierającą 18 aktorów. Oprócz tego w realizacji pomaga 80 freelancerów, zachęconych do współpracy przez pandemię koronawirusa.

Twórcy zapowiadają, że ma to być jedna z największych produkcji teatralnych w okresie pandemii, a sama sztuka w poprzednich latach zdobywała dobre oceny i została obejrzana przez ponad 250 tysięcy osób na przestrzeni 3 lat od jej powstania. Wynik robi wrażenie.

Przeczytaj także

Wrażenie, aczkolwiek pozytywne, robi też cena biletu - te zaczynają się już od 10 funtów. Przedsprzedaż biletów na "Opowieść wigilijną" rusza już 9 listopada, a te będą dostępne na oficjalnej stronie teatru The Old Vic. 

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.