"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - w filmie poznamy nowe moce Jedi

05.12.2019 15:04
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Według najnowszych informacji w filmie "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" poznamy zupełnie nowe zastosowanie Mocy przez rycerzy Jedi.

Fani "Star Wars" czekają z niecierpliwością na finał historii rodu Skywalkerów. O filmie nie wiadomo zbyt dużo, bo twórcy nie chcą psuć niespodzianki, ale reżyser J.J. Abrams postanowił zdradzić, że zobaczymy nowe sztuczki prezentowane przez osoby władające Mocą.

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" - nowe moce Jedi

Filmowiec rozmawiał na temat swojego najnowszego dzieła z Vanity Fair. Abrams zapowiedział, że IX epizod będzie złotym środkiem pomiędzy "Przebudzeniem Mocy" krytykowanym za zbyt dużą wtórność względem oryginalnej trylogii i innowacyjnością "Ostatnich Jedi" Riana Johnsona, która nie spodobała się radykalnym fanom "Star Wars". Reżyser zdradził, że zachowa ducha oryginału, jednocześnie prezentując nowe, wcześniej niewidziane elementy. Jednym z nich ma być nowatorskie zastosowanie Mocy.

Pośród tych elementów, pojawią się nie tylko nowe sposoby wprowadzenia tradycji, która jest konieczna, takich jak pościgi, czy walki na miecze świetlne. Chcieliśmy, żeby ten film pokazał Wam również aspekty Mocy w taki sposób, który wykracza poza to, co widzieliście do tej pory.

Oczywiście Abrams nie zdradził, o jakie aspekty dokładnie chodzi, żeby nie psuć zabawy widzom. Warto jednak pamiętać, że Johnson wprowadził jedną ważną zmianę, pokazując, że Leia potrafi używać siły Jedi w scenie, kiedy leci w przestrzeni kosmicznej na pokład statku Ruchu Oporu. Ten fragment nie przypadł do gustu wszystkim miłośnikom kosmicznej sagi. Jak zniosą zmiany w najnowszej części "Gwiezdnych Wojen"? Przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

W rolach głównych wystąpili Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 19 grudnia 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Gwiezdne Wojny" - zobacz wzruszające wideo podsumowujące historię kosmicznej sagi

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.