„Gwiezdne Wojny” - powstaną seriale aktorskie na platformę streamingową Disneya

Sergiusz Kurczuk
07.02.2018 10:50
„Gwiezdne Wojny” - powstaną seriale aktorskie na platformę streamingową Disneya Fot. materiały promocyjne

„Gwiezdne Wojny” powrócą nie tylko w nowej trylogii i serii spin-offów. Szef Disneya ogłosił, że niebawem zobaczymy seriale aktorskie, dziejące się dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Pojawią się na powstającej platformie streamingowej firmy z uszami Myszki Miki. 

Kosmiczne uniwersum ciągle się rozrasta! Pod koniec roku 2017 roku, tuż przed premierą filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, przedstawiciele Lucasfilm podali do publicznej informacji, że powstanie 4. trylogia, która nie będzie opowiadać o losach Skywalkerów. Zapowiedziano również serial dziejący się w świecie „Star Wars”. Tajemnicza produkcja została zapowiedziana na rok 2018 i widnieje w Internecie pod tajemniczym tytułem „Star Wars: Underworld”. Jak donosi The Hollywood Reporter, szef Disneya Bob Iger potwierdził, że tak naprawdę trwają prace nad kilkoma serialami osadzonymi w świecie „Gwiezdnych Wojen”. 

„Gwiezdne Wojny” - seriale Disneya

Disney przejmuje Star Wars Fot. foto: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje

W 2012 roku firma zaczynająca od filmów animowanych ze śmiesznymi zwierzątkami była już tak wielką potęgą w przemyśle filmowym, że mogła wykupić studio Lucasfilm z prawami do całego świata stworzonego przez George'a Lucasa. Kiedy nowa trylogia odniosła komercyjny sukces, postanowiono ciągnąć dobrą passę i przedłużyć popularność serii, jak tylko długo się da. Oprócz nowych filmów zapowiedziano serię spin-offów, wyżej wspomnianą nową trylogię „Star Wars” i seriale. Iger zdradził nieco informacji na temat powstających produkcji w odcinkach.

Pracujemy nie nad jednym, ale nad kilkoma serialami „Star Wars”, stworzonymi specjalnie dla użytkowników aplikacji Disney. Wspominaliśmy o tym i jesteśmy bliscy przynajmniej wyjawienia jednego z podmiotów, które z nami współpracują. Ponieważ umowa nie została jeszcze zawarta, nie możemy wyjawić szczegółów na ten temat. Myślę, że pojawi się pewien poziom talentu... nawet przed telewizorem będzie bardzo znaczący. 

Oczywiście w działaniach Disneya widać przemyślaną strategię. Nie tylko zostanie wypełnione zapotrzebowanie na kolejne produkcje dziejące się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, ale również ruszająca za jakiś czas platforma streamingowa na starcie będzie miała sporą rzeszę użytkowników, którzy zapewne zostaną z Disneyem na dłużej. 

Platforma streamingowa Disneya - kiedy rusza?

Niewątpliwie ostatnie lata dominują seriale. Jednak te najsłynniejsze nie są produkowane przez telewizje, tylko platformy streamingowe, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych stacji telewizyjnych. Najpopularniejszą jest Netflix, ale powstała też podobna usługa stworzona przez Amazon, od 2015 istnieje Showmax, który niedawno trafił do Polski, a największe sieci telewizyjne również dostosowały się do nowych czasów i powołały do życia własne serwisy streamingujące filmy i seriale. Disney nie chce być gorszy i niebawem pojawi się miejsce, w którym za odpowiednią opłatą, będzie można obejrzeć wszystkie produkcje największej na świecie korporacji mediowej. Platforma ma ruszyć już pod koniec roku 2018. Prawdopodobnie wtedy możemy się również spodziewać pierwszego serialu dziejącego się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.