"Gwiezdne Wojny": ulubiony bohater kosmicznej sagi [WYNIKI SONDY]

11.05.2020 15:23
Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja|undefined Fot. materiały prasowe Lucasfilm

Postanowiliśmy przygotować sondę dotyczącą ulubionej postaci z Gwiezdnych Wojen. Czytelnicy Antyradio.pl zagłosowali i wybrali. Kto cieszy się największą popularnością? Której postaci nikt nie lubi?

Saga "Star Wars" od ponad 40 lat rozbudza wyobraźnię milionów osób na całym świecie. Wspaniała kosmiczna historia zapoczątkowana w latach 70. doczekała się kolejnych epizodów tworzących trzy trylogie. Na przestrzeni dziewięciu filmów pojawiła się niezliczona ilość bohaterów. Postanowiliśmy sprawdzić, który z nich jest najpopularniejszy.

"Gwiezdne Wojny" - najpopularniejszy bohater kosmicznej sagi

Jak zwykle 4 maja miały miejsce obchody Dnia Gwiezdnych Wojen. Z tej okazji postanowiliśmy zapytać naszych czytelników o ulubionego bohatera. Postanowiliśmy wziąć pod uwagę prawie 40 postaci, które pojawiły się we wszystkich trzech trylogiach, zarówno bohaterów pierwszoplanowych, jak i postacie epizodyczne, które mimo wszystko stały się symbolami "Star Wars". Jak zagłosowaliście?

Przeczytaj także

Postaci było tak dużo, że ograniczymy się do zaprezentowania trójki zwycięzców. Nie ma tu żadnego zaskoczenia. Trzecie miejsce z wynikiem 12% zajął Han Solo. Kosmiczny awanturnik podbił serca nie tylko Lei, ale również wielu fanów sagi. Postać wykreowana przez Harrisona Forda przez lata obrosła kultem, a widzowie zapewne docenili, że aktor pojawił się również w trylogii sequeli.

Przeczytaj także

Drugiej miejsce zdobył Obi-Wan Kenobi. Wygrał z Hanem Solo jednym procentem głosów. Na tak wysoką pozycję miał zapewne wpływ zwiększenia popularności bohatera, rozwinięciem jego historii w trylogii prequeli, kiedy w Obi-Wana wcielał się Ewan McGregor. Nie zmienia to jednak faktu, że dość krótka przygoda z serią Aleca Guinnessa przeszła do historii kina i oryginalny Ben również jest bardzo lubiany przez fanów.

Przeczytaj także

Pierwsze miejsce z miażdżącą przewagą 28% zajął Darth Vader - jedna z najbardziej złożonych charakterologicznie postaci "Star Wars". W oryginalnej trylogii wzbudzał lęk, a potem roztopił serca widzów swoim odkupieniem. W prequelach mogliśmy śledzić drogę młodego Anakina Skywalkera i przekonać się na własne oczy, jak przeszedł na Mroczną stronę Mocy. W trylogii sequeli Vader był obecny jedynie duchem, ale pełnił bardzo ważną rolę. Był katalizatorem poczynań jego wnuka - Kylo Rena.

Przeczytaj także

Poniżej prezentujemy pełne wyniki przeprowadzonej przez nas sondy.

Screenshot_2020-05-11 Dzień Gwiezdnych Wojen 2020 wybierz ulubionego bohatera kosmicznej sagi [SONDA](1)

Jak widać, nasi czytelnicy są zdecydowanie zwolennikami oryginalnych "Gwiezdnych Wojen" (a może są po prostu wyznawcami Ciemnej strony Mocy?), chociaż nie zabrakło zaskoczeń takich jak 1% dla Jar Jar Binksa czy 4% dla admirał Holdo. Wygrana była do przewidzenia, bo Vader to ikoniczny bohater, który stał się symbolem i jest uwielbiany przez wielu pasjonatów świata stworzonego przez George'a Lucasa.

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak dobrze znasz „Gwiezdne wojny”? [QUIZ]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.