"Gwiezdne Wojny" - zobacz wzruszające wideo podsumowujące historię kosmicznej sagi

26.11.2019 11:01
Star Wars: The Rise of Skywalker | Special Look| Special Look Fot. Star Wars: The Rise of Skywalker | Special Look/YouTube/Star Wars

Na oficjalnym kanale YouTube "Star Wars" pojawiło się nostalgiczne wideo, ukazujące ponad 40-letnią historię fenomenu słynnej serii.

Już niedługo w kinach na całym świecie zadebiutuje IX epizod "Gwiezdnych Wojen", który będzie ostatnią częścią historii Skywalkerów. Z tego powodu  w sieci pojawiło się wideo, które w zwięzły sposób pokazuje, jak wielki wpływ kosmiczna saga wywarła na popkulturę.

"Gwiezdne Wojny" - wzruszające wideo podsumowujące historię Skywalkerów

W 1977 roku zadebiutowała "Nowa nadzieja". Od tego momentu nieprzerwanie trwa szał na "Gwiezdne Wojny". To już ponad 40 lat historii opowieści, która miała wpływ na niezliczoną ilość osób na całej kuli ziemskiej. Z tego powodu na oficjalnym kanale YouTube "Star Wars" zamieszczono nostalgiczną podróż w czasie, ukazującą fenomen hollywoodzkiej serii.

W trwającym niecałe 3 minuty materiale podsumowano ponad cztery dekady popkulturowego zjawiska, które dla niektórych jest dosłownie religią. Zaprezentowano setki fanów zarówno oryginalnej, jak i najnowszej trylogii, twórców, gwiazdy oraz wpływ, jaki "Gwiezdne Wojny" miały na kulturę, politykę i całe społeczeństwo. Ukazano również ciekawych gości specjalnych za sprawą fragmentów popularnych filmów i seriali, w których pojawiły się odniesienia do "Star Wars".

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" ponownie został J.J. Abrams. W rolach głównych wystąpili Daisy RidleyAdam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 19 grudnia 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.