„Gwiezdne wojny. Epizod IX” z oficjalną datą premiery

Robert Skowronski
26.04.2017 10:27
„Gwiezdne wojny. Epizod IX” z oficjalną datą premiery Fot. materiały prasowe

Disney podzielił się swoim kalendarzem premier na najbliższe lata. Tym samym wiemy, kiedy na ekranach Moc zagości po raz dziewiąty.

Wiemy już, że „The Last Jedi” wkroczy do kin 14 grudnia 2017 roku. Do tej pory o „Epizodzie IX” było wiadomo tylko tyle, że Carrie Fisher nie pojawi się w tej części, choć wcześniej twierdzono wręcz odwrotnie. Dyrektorka LucasFilm, Kathleen Kennedy, zaprzeczyła doniesieniom o występie Lei w filmie reżyserowanym przez Colina Trevorrowa:

Skończyliśmy zdjęcia do „The Last Jedi”, gdzie Carrie jest fenomenalna. Niestety, odeszła od nas, więc gdy zaczęliśmy przygotowania do „Epizodu IX”, nie byliśmy gotowi na przepisanie scenariusza. Ale przegrupowaliśmy się i rozpoczęliśmy pracę na nowo w styczniu. Carrie nie pojawi się w kolejnych „Gwiezdnych wojnach”.

Najnowsze wieści od Disneya ujawniły dokładną datę premiery już 9. odsłony sagi. Obraz ma trafić do kin 24 maja 2019 roku. Co jest o tyle nietypowym posunięciem, bo dotychczasowe części począwszy od „Przebudzenia Mocy” i spin-offy „Gwiezdnych wojnach” miały swoje premiery w grudniu w bożonarodzeniowym okresie. Jednak pierwsze sześć filmów z cyklu ukazywało się w maju, tak też będzie z niezatytułowanym dziełem o Hanie Solo - premiera 24 maja 2018 roku.

Nie są jeszcze znane szczegóły fabuły ani obsada „Epizodu IX”.

Disney podał też datę premiery „Indiany Jonesa 5”. Fani dzielnego archeologa mogą być zawiedzeni, bo film trafi do kin rok później niż wcześniej planowano. Obraz z Harrisonem Fordem miał mieć premierę 19 lipca 2019 roku, ale ujrzymy go jednak 10 lipca 2020 roku. Wiemy, że John Williams napisze muzykę do filmu. Do serii powrócą także jej weterani, Kathleen Kennedy i Frank Marshall, w roli producentów - byli oni zaangażowani w powstawanie każdej z poprzednich części.

A co z innymi premierami od Disneya? Tak prezentuje się lista tytułów studia:

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.