Gwyneth Paltrow: Brad Pitt groził Weinsteinowi, że go zabije, jeśli coś mi zrobi

Natalia Hluzow
25.05.2018 18:09
Brad i Gwyneth|undefined Fot. Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Gwyneth Paltrow, która w latach 1994-1997 była partnerką życiową Brada Pitta, opowiedziała o tym, jak słynny gwiazdor bronił jej przed namolnym producentem. Weinstein 25 maja 2018 stanął przed sądem i został aresztowany.

Gwyneth Paltrow wyznała, że była molestowana przez Harveya Weinsteina już w październiku 2017 roku, kiedy brudne sekrety producenta z Hollywood zaczęły wychodzić na jaw. Teraz Weinstein zgłosił się na policję i został aresztowany, a aktorka ponownie wróciła do tematu swoich przykrych doświadczeń z lat 90. Podczas rozmowy z Howardem Sternem w radiu Sirius XM wspomniała, że gdy o całym zajściu dowiedział się Brad Pitt, jej ówczesny chłopak, groził Weinsteinowi, że go zabije.

Brad Pitt bronił Gwyneth Paltrow przed Harveyem Weinsteinem

Zanim Brad Pitt związał się z Jennifer Aniston czy Angeliną Jolie, przez 3 lata spotykał się z inną słynną dziś aktorką, Gwyneth Paltrow, którą współcześni widzowie kojarzą przede wszystkim z roli Pepper Potts – partnerki Iron Mana. W latach 90., kiedy Pitt i Paltrow byli jeszcze parą, Weinstein miał wybrać ją na jedną ze swoich ofiar. Aktorka wspominała, że wezwał ją do swojego hotelu na spotkanie zawodowe, podczas którego zaproponował jej masaż w sypialni. Paltrow była bardzo roztrzęsiona. O całej sytuacji opowiedziała więc swojemu partnerowi. Według relacji aktorki, Pitt wpadł we wściekłość i kiedy wszyscy w trójkę spotkali się na premierze „Hamleta” na Broadwayu, doprowadził do konfrontacji z producentem. Jak twierdzi Paltrow:

To był ekwiwalent rzucenia nim o ścianę. Powiedział mu: „Jeśli jeszcze raz wprawisz ją w taki dyskomfort, zabiję Cię.”

Paltrow wspomina, że była wtedy przerażona, ponieważ miała już wtedy podpisany kontrakt z Weinsteinem na realizację dwóch filmów. Podkreśla jednak, że była bardzo dumna – i do dziś jest – z postawy Brada Pitta.

Użył swojej sławy i władzy, by mnie ochronić, w czasach kiedy ja nie miałam jeszcze żadnej sławy czy władzy.

Brad Pitt Gwyneth Paltrow Fot. foto: Courtesy Everett Collection

Przykład Brada Pitta opisany przez Gwyneth Paltrow jest przywracającym nadzieję w ludzi dowodem na to, że jednak nie wszyscy w Hollywood przymykali oczy na wybryki Weinsteina i że niektórym gwiazdorom amerykańskiego kina zdarzały się jednak właściwe odruchy.

Harvey Weinstein aresztowany. Będzie sądzony za gwałt

Harvey Weinstein po wielu miesiącach pojawiających się oskarżeń pod jego adresem, został aresztowany przez nowojorską policję 25 maja 2018 roku, po tym jak zgłosił się do niej w celu złożenia wyjaśnień. Kiedy stanął przed sądem, Prokurator Okręgowy z Manhattanu postawił mu zarzuty wielu przestępstw na tle seksualnym. Weinstein usłyszał oskarżenia o gwałt pierwszego i trzeciego stopnia oraz o seksualny czyn zabroniony pierwszego stopnia w związku z przymuszaniem do seksualnych aktów dwóch kobiet w 2013 i 2004 roku.

Weinstein został dotychczas publicznie oskarżony o molestowanie seksualne, napaści i inne niewłaściwe zachowania przez ponad 50 kobiet. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.