Gwyneth Paltrow odchodzi z MCU. Czy oznacza to koniec Iron Mana w filmach Marvela?

Kamil Kacperski
19.02.2019 16:11
Tony Stark i Pepper Potts|undefined Fot. kadr z filmu

Powoli do końca dobiega pewna era Marvel Cinematic Universe - po 11 latach pracy Gwyneth Paltrow postanowiła odejść na superbohaterską emeryturę. Czy oznacza to, że razem z nią odejdą również Robert Downey Jr i Jon Favreau?

Gwyneth Paltrow ogłosiła na łamach dziennika Variety, że odchodzi z MCU. Oznacza to, że jej ostatnim filmem będzie "Avengers: Endgame". Aktorka od 2008 roku wcielała się w postać Pepper Potts, asystentki Tony'ego Starka/Iron Mana, która na przestrzeni kolejnych filmów stała się jego narzeczoną, a także CEO firmy Stark Industries. Platrow zagrała Potts łącznie 7 razy: pojawiła się w trylogii "Iron Man", gdzie grała jedną z głównych ról oraz w filmach "Avengers", "Spider-Man: Homecoming", "Avengers: Infinity War" oraz "Avengers: Endgame", w których wystąpiła epizodycznie.

Gwiazda MCU kończy przygodę z filmami Marvela

Paltrow podziękowała w wywiadzie Jonowi Favreau, który wyreżyserował pierwszego "Iron Mana", a także samym fanom, bez których filmy MCU nigdy nie osiągnęłyby tak ogromnego sukcesu:

Jestem już chyba za stara, żeby pakować się w strój i biegać po ścianach. Czuję się szczęśliwa, że przyjęłam rolę Pepper, a właściwie, że zostałam na nią nakręcona. To wszystko przez Jona Favreau, który jest moim przyjacielem. Tworzenie "Iron Mana" było wspaniałym doświadczeniem, ale jeszcze lepsze było obserwowanie, jak ważne stały się dla fanów te filmy.

Mówiąc "pakować się w strój" Paltrow miała na myśli jej rolę w nadchodzącym "Avengers: Endgame" - aktorka podzieliła się zdjęciem przedstawiającym ją w zbroi Rescue, czyli Iron Mana bez zdolności bojowych. Cóż, wygląda na to, że przez decyzję Paltrow postać nie będzie miała przyszłości w MCU. 

Przeczytaj także

W nowych filmach MCU nie będzie Pepper Potts. Co z Tonym Starkiem?

Historia Pepper Potts zakończy się w "Avengers: Endgame". Z bólem serca można w takim razie założyć, że wraz z nią z MCU odejdzie również Tony Stark (Robert Downey Jr) oraz Happy Hogan (Jon Favreau). Ta trójka zbudowała fundamenty dla całego filmowego uniwersum Marvela. Oczywiście na razie są to jedynie domysły, ponieważ RDJ nie wypowiedział się jeszcze na temat przyszłości. Z drugiej strony musimy jednak przyznać, że pierwsi bohaterowie MCU zasłużyli na długo wyczekiwaną emeryturę. 

Zobacz także: >> Białe stroje z Avengers: Endgame - czemu służą? <<

Jaka jest przyszłość Iron Mana? Tego dowiemy się dopiero 25 kwietnia 2019 roku, kiedy to do kin trafi film "Avengers: Endgame".  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.