Halloweenowa lista horrorów od Roba Zombie

Robert Skowronski
27.10.2016 12:25
Halloweenowa lista horrorów od Roba Zombie Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl; materiały prasowe

Chcecie podążyć za gustem filmowym Roba Zombie w nadchodzące Halloween? Sprawdźcie listę horrorów, które artysta poleca na wieczorny seans 31 października.

Rob Zombie może i jest odnoszącym sukcesy muzykiem oraz reżyserem, ale tak naprawdę to jeden z nas - oddany fan kina grozy karmiący się dziełami uchodzącymi za klasyczne pozycje. To prawdziwy pasjonat, co można wyczuć zarówno w jego kompozycjach, jak i dziełach X Muzy, choć z ostatnim z przypadków być może nie zgodzi się John Carpenter.

Już w reżyserskim debiucie Roba Zombie, czyli „Domu 1000 trupów”, w samej scenie otwierającej film można było zauważyć nawiązanie do pochodzącego z 1932 roku „Starego mrocznego domu”. Tak, Zombie to prawdziwy fan klasyki, nic więc dziwnego, że jego halloweenowa lista, którą podzielił się na Instagramie wypełniona jest podobnymi dziełami.

Twórca zadał pytanie czy jesteśmy w stanie rozpoznać filmy po kadrach, które opublikował. Otóż jesteśmy, oto jak prezentuje się halloweenowa lista Roba Zombie:

  • „The Mummy’s Hand” (1940)
  • „Niewidzialny promień” (1936)
  • „Czarny kot” (1934)
  • „Kruk” (1935)
  • „Horror Draculi” (1958)
  • „King Kong” (1933)
  • „Dom Frankensteina” (1944)
  • „Karnawał dusz” (1962)

Jak widać twórca jest zorientowany na klasykę kina grozy. W jednym z wywiadów został jednak spytany o kondycję horroru w dzisiejszych czasach i jaka jest jego reakcja na to, co obecnie się ukazuje:

Tak naprawdę nie obchodzi mnie kondycja czegokolwiek. Po prostu zajmuję się swoją robotą i chodzę do kina, niektóre filmy podobają mi się, niektóre nie. Nie chcę być częścią jakiegoś nurtu, czy jakiegoś zaczynać. Po prostu skupiam się na filmie, który robię w danej chwili. Widziałem parę świetnych rzeczy. „Labirynt Fauna” był naprawdę dobry. Często nadrabiam zaległości oglądając DVD.

Ostatnim dokonaniem Roba Zombie jest „31”, który został zaprezentowany na festiwalu filmowym Sundance. Mogliśmy zobaczyć zwiastun filmu, a także udostępniony fragment „31” opowiadającego historię piątki pracowników wesołego miasteczka, którzy w noc Halloween 1976 roku muszą zmierzyć się z szaleńcami w arystokratycznych przebraniach.

29 kwietnia 2016 roku Rob Zombie wydał album „The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser”. To 6. studyjny krążek artysty, przy którym współpracował z gitarzystą Johnem 5, basistą Piggym D i perkusistą Gingerem Fishem. Album został wyprodukowany przez Chrisa „Zeussa” Harrisa.

Jeżeli nie przypadły Wam do gustu halloweenowe propozycje od Roba Zombie, to polecamy też zapoznanie się z tymi przygotowanymi przez Antyradio.pl.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.