Han Solo czy Indiana Jones? Kim dla Ciebie jest Harrison Ford? [SONDA]

Natalia Hluzow
23.07.2018 21:56
Harrison Ford jako Indiana Jones i Han Solo|undefined Fot. Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

Harrison Ford ma na swoim koncie wiele wyjątkowych ról, ale właśnie te dwie uczyniły z niego jedną z największych gwiazd w historii kina. Która z nich jest ważniejsza? Han Solo czy Indiana Jones?

13 lipca 2018 roku Harrison Ford skończył 76 lat. W ciągu swojej długiej, ponad 40 letniej kariery filmowej zagrał role w dziesiątkach filmów. Wiele z nich spotkało się z podziwem krytyków i uwielbieniem publiczności, jednak przede wszystkim te dwie uczyniły z byłego stolarza prawdziwą ikonę popkultury, jedną z najlepiej zarabiających gwiazd i najsłynniejszych aktorów w historii kina. I właśnie o te dwie role fani Harrisona Forda spierają się od dekad. Czy uwielbiany na całym świecie aktor zapisał się w historii kina przede wszystkim jako Han Solo czy jako Indiana Jones?

Harrison Ford - Han Solo czy Indiana Jones?

Istnieją takie role, które pozostają z aktorem do końca życia. Daniel Radcliffe w masowej wyobaźni na zawsze pozostanie Harrym Potterem, Ian McKellen Gandalfem, a Hugh Jackman Wolverinem - niezależnie od tego jak bogatą i różnorodną karierę mają za lub przed sobą ci aktorzy. Tylko nielicznym udaje się zerwać z przypisanym na zawsze wizerunkiem, a jeszcze węższemu gronu - stać się nie tylko jedną, lecz dwiema legendarnymi postaciami. W tym miejscu pojawia się jednak nie lada kłopot dla kinomanów, bo skoro Sean Connery jest Bondem, Anthony Hopkins Hannibalem Lecterem, a Carrie Fisher Leią, to kim jest Harrison Ford - Hanem Solo czy Indianą Jonesem?

Harrison Ford Indiana Jones Han Solo Fot. foto: KADENAPIX/EAST NEWS; Everett Collection/EAST NEWS

W obydwie role wcielał się tyle samo, bo aż cztery razy i w obydwu mogliśmy go podziwiać na przestrzeni wielu lat - od przełomu lat 70. i 80. po XXI wiek. Pierwszy był szmugler z odległej galaktyki, który uczynił z Forda gwiazdę już w 1977 roku. Rola poszukującego przygód archeologa przyszła dopiero 4 lata później. I choć to „Star Wars” jest najsłynniejszą franczyzą w historii kina, w plebiscycie na najbardziej uwielbianych bohaterów wszech czasów zwyciężył Indiana Jones (Co ciekawe, Han Solo znalazł się na 3. miejscu).

Han Solo czy Indiana Jones Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl

Spór o najsłynniejszą rolę Harrisona Forda został rozstrzygnięty! Wyniki sprawdzicie w oddzielnym artykule.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.