Han Solo otrzyma własną trylogię

Robert Skowronski
26.07.2016 09:07
Han Solo otrzyma własną trylogię Fot. kadr z filmu

Pilot Sokoła Millenium wiecznie żywy! Han Solo powróci w całej serii spin-offów „Gwiezdnych wojen”.

Ci, którzy oglądali „Przebudzenie mocy” wiedzą co spotkało bohatera granego przez Harrisona Forda. To jednak nie zamknęło twórcom drogi do stworzenia dzieł poświęconych tej postaci. Powstanie film o młodym Hanie Solo, w którego wcieli się Alden Ehrenreich - do tej roli kandydowali m.in. Miles Teller i Charlie Cox.

Lucasfilm ma już plany wydawnicze na lata w przód. Każdego roku możemy się spodziewać nowego obrazu rozgrywającego się w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Dostaniemy „Łotra 1”, „Epizod VIII”, z czasem też IX, a także wspomniany film o Hanie Solo. A co dalej? Pomysłów twórcom zapewne nie zabraknie, ale pierwszym ustalonym celem stało się stworzenie całej trylogii poświęconej pilotowi Sokoła Millenium.

Media w tej kwestii powołują się na anonimowe źródło. Ta osoba zdradziła, że:

Naprawdę czuć ekscytację wokół filmu o Hanie Solo, wyczuwa się w tym potencjał. Biorąc pod uwagę, że wczesne przygody Hana nie muszą być związane z Imperium, sprawia to, że fabuła jest otwarta na to, aby dać fanom coś naprawdę innego. Twórcy mogą zbadać nowe galaktyki, pokazać szalone stworzenia i wprowadzić szereg nowych postaci. Czują, że Han ma odpowiedni potencjał, aby stać się centralnym bohaterem w kilku filmach. Wszystko jest póki co utrzymane w tajemnicy, ale Alden Ehrenreich podpisał umowę na co najmniej trzy filmy.

Przypominamy, że twórcami obrazu o młodym Hanie Solo ma być duet Phil Lord i Chris Miller, czyli reżyserzy takich filmów, jak: „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe” i „LEGO: Przygoda”, a także dwóch odsłon „Jump Street”. Obraz ma mieć swoją premierę w maju 2018 roku, zaś zdjęcia mają ruszyć w styczniu 2017 roku.

Lord i Miller wyznali, że są oddanymi fanami „Gwiezdnych wojen”, a zajęcie się filmem o Hanie Solo to dla nich nie tylko wielkie wyzwanie, ale też spełnienie pragnień:

Obiecujemy wziąć na siebie to ryzyko i dać publice świeże doświadczenie. Przyrzekamy także samym sobie być wiernymi przewodnikami dla tych postaci, które tyle dla nas znaczą. Spełnia się nasze marzenie o zrobieniu filmu o jednym z największych bohaterów wszech czasów na licencji, w której byliśmy zakochani od momentu, którego już nawet nie pamiętamy.

Niewykluczone, że Alden Ehrenreich pojawi się jako Han Solo już w „Łotrze 1”. Krążą plotki, że aktor dostał tam niewielki epizod, który pozwoli wprowadzić jego postać na wielki ekran. Pewne jest zaś to, że w dziele Garetha Edwardsa zjawi się Lord Vader.

Cieszycie się, że Han Solo będzie miał własną trylogię?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.