Harley Quinn (Margot Robbie) nie będzie miała tatuaży w "Birds of Prey"?

Kamil Kacperski
06.12.2018 13:59
Harley Quinn|undefined Fot. kadr z filmu "Suicide Squad"

Według informacji z portalu Revenge of the Fans postać Margot Robbie ulegnie sporej wizualnej zmianie w nadchodzącym filmie o grupie kobiecych antybohaterek z Gotham.

Wygląda na to, że tytułowa "emancypacja kobiety zwanej Harley Quinn" nie ograniczy się jedynie do dobrego zniesienia rozstania się z Jokerem. Portal Revenge of the Fans sugeruje, że Warner Bros. planuje również pokazać wizualną przemianę postaci, która z "pomocnicy" Księcia Zbrodni z Gotham stanie się pełnoprawną antybohaterką o własnej tożsamości. Według twórców sposobem na to ma być m.in. usunięcie tatuaży, które widzieliśmy w "Suicide Squadzie".

Podobno na biurkach twórców "Birds of Prey" możemy dojrzeć różne szkice koncepcyjne, które przedstawiają postać Margot Robbie bez tatuaży. I gdyby się okazało, że reżyser i dyrektorzy artystyczni postanowili pójść tą ścieżką to może to być nawet dobrze uzasadnione - w końcu większość tatuaży Harley Quinn było poświęconych Jokerowi, więc rozstanie z nim mogłoby pchnąć kobietę do próby pozbycia się ich na zawsze.

Harley Quinn bez tatuaży?

Poza tym dzięki wywiadowi z Margot Robbie jeszcze sprzed premiery "Suicide Squadu" wiemy, że Harley zrobiła sobie tatuaże w więzieniu. Dlatego chęć pozbycia się ich mogłaby być jeszcze większa ze względu na to, że kobieta prawdopodobnie będzie chciała powrócić na łono społeczeństwa:

Zrobiła sobie te dziaby jeszcze w więzieniu. Są zrobione tuszem z długopisu, w taki sposób, jak nie masz maszynki do robienia tatuaży. Zrobiła je sobie sama z nudów i desperacji. Są "ja serduczko Misiaczka", twarz Jokera, twarz z serduszka i to wszystko raczej dobrze oddaje jej stan psychiczny z więzienia. 

Kiedy premiera Birds of Prey?

Reżyserem produkcji jest Cathy Yan, scenariusz przygotowała natomiast Christina Hodson. WB oficjalnie potwierdziło, że film o "ptaszynach" pojawi się w kinach 7 lutego 2020 roku. Do premiery zostało zatem jeszcze sporo czasu. Pierwszy zwiastun "Birds of Prey" zobaczymy prawdopodobnie w okolicach debiutu "Shazama!", który pojawi się w kinach na początku kwietnia 2019 roku.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.