Harrison Ford zamiast Aldena Ehrenreicha w przeróbce filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”

Sergiusz Kurczuk
18.10.2018 12:54
Harrison Ford zamiast Aldena Ehrenreicha w przeróbce filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” Fot. derpfakes/Youtube

W sieci pojawiła się przeróbka fragmentów filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, w której cyfrowo zastąpiono twarz Aldena  Ehrenreicha wizerunkiem Harrisona Forda. 

Alden  Ehrenreich dał z siebie wszystko, by stworzyć przekonującą postać młodego Hana Solo. Chociaż młody aktor naprawdę się postarał, wielu fanów „Star Wars” z góry oceniło film „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” jako porażkę, ponieważ według nich w Hana Solo może wcielać się tylko jedna osoba - Harrison Ford. Widzowie mieli za złe twórcą spin-offa „Gwiezdnych Wojen”, że zaangażowali innego aktora, zamiast użyć efektów specjalnych, jak miało to miejsce w „Łotrze Jeden”, w którym odmłodzono Carrie Fisher za pomocą CGI. Trudno się więc dziwić, że solowy film o kosmicznym przemytniku stał się najgorzej zarabiającą produkcją dziejącą się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Dla wszystkich niepocieszonych zmarnowanym potencjałem historii o młodym Hanie Solo mamy coś, co na pewno przypadnie im do gustu. Fragmenty filmu Rona Howarda, w których zastąpiono twarz Aldena  Ehrenreicha wizerunkiem Harrisona Forda.

„Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” - Harrison Ford zamiast Aldena Ehrenreicha 

Niedawno spin-off o Hanie Solo trafił na płyty Blu-ray i DVD. Z tego powodu o produkcji Lucasfilm znowu zrobiło się głośno. Fakt premiery edycji domowej wykorzystał twórca kanały YouTube Derpfakes. Youtuber postanowił wykorzystać krótkie fragmenty filmu i zamiast twarzy Ehrenreicha umieścić odmłodzonego Forda. Efekt prezentuje się nadzwyczaj dobrze. 

W wideo pojawiły się krótkie urywki i jeden dłuższy fragment, które pozwalają fanom Hana Solo uzmysłowić sobie, jak film o młodości bohatera prezentowałby się z Harrisonem fordem w roli głównej. Trzeba przyznać, że taka wersja spin-offa „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” przyciągnęłaby do kin o wiele więcej widzów, którzy wyszliby z kina usatysfakcjonowani. 

Han Solo - czy będzie sequel spin-offa „Star Wars”?

Początkowo twórcy „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” planowali spin-off jako trylogię. Film Howarda ma zresztą otwarte zakończenie, które sugeruje, że wkrótce zobaczymy dalsze losy młodego przemytnika, który dopiero zaczął swoją karierę kryminalisty. Jeden ze scenarzystów filmu - Jon Kasdan, na początku września 2018 roku zamieścił na swoim Twitterze niewykorzystane pomysły związane z fabułą produkcji. 

W jednym z komentarzy pod postem Kasdan zdradził, że wątpi w powstanie kolejnych części filmu o młodym Hanie. Na ten stan rzeczy miały wpływ wyniki finansowe filmu. „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” był najdroższą produkcją Lucasfilm i nie przyniósł spodziewanych zysków. Na razie jednak nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących przyszłości serii. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.