"Harry Potter" - 6 magicznych szczegółów, których z pewnością nigdy nie zauważyliście

09.12.2019 17:35
Foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa"/ Warner Bros.

Uważacie się za znawców "Harry'ego Pottera"? Sprawdźmy, czy wychwyciliście poniższe szczegóły.

"Harry Potter" to ogromne uniwersum, powołane do życia z dbałością o najmniejsze szczegóły. Filmowi twórcy zawarli na ekranie wiele "smaczków", które wychwycić jest w stanie wyłącznie spostrzegawcze oko. Zdarzają się jednak rzeczy, których nie zauważamy nawet przy dziesiątym seansie. Kilka z nich znajdziecie poniżej.

"Harry Potter" - 6 szczegółów, których z pewnością nigdy nie zauważyliście

Nawet najgorliwsi fani "Harry'ego Pottera" nie są w stanie wychwycić każdego szczegółu. Jeśli chcecie sprawdzić swoją spostrzegawczość, poniżej znajdziecie listę sześciu detali i ciekawostek, które większości osób zwyczajnie umknęły.

1. O czym zapomniał Neville?

W "Kamieniu Filozoficznym" Neville Longbottom żali się Harry'emu i jego paczce, że otrzymał od babci Przypominajkę. Ten magiczny przedmiot miał za zadanie dać chłopcu znak, gdy ten o czymś zapomni. Longbottom rzecz jasna nie ma pojęcia, o czym mógł zapomnieć. Podobnie, jak widzowie. Gdy się jednak dokładniej przyjrzymy, możemy zauważyć, że Neville jako jedyny nie przywdział szkolnej peleryny.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"/ Warner Bros.

2. Symbolika liczby siedem

Lord Voldemort utrzymywał, że siedem to niezwykle magiczna i potężna liczba. Ma to swoje odzwierciedlenie w całym uniwersum "Harry'ego Pottera". Voldemort stworzył siedem horkruksów, nauka w Hogwarcie trwa siedem lat, Weasleyowie mają siódemkę dzieci, Harry gra w Quidditcha w koszulce z numerem siedem, a nawet parapet w sierocińcu Toma Riddle'a oparty był na siedmiu cegłach.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Książę Półkrwi"/ Warner Bros.
Przeczytaj także

3. Większość członków rodu Blacków nosi imiona gwiazd i gwiazdozbiorów

Syriusz Black, bohater którego darzymy głęboką miłością, nosi imię najjaśniejszej gwiazdy w konstelacji "Canis Major", znanej powszechnie jako "Wielki Pies". Piękne nawiązanie, prawda? Ojciec chrzestny Harry'ego nie jest jednak jedynym członkiem swojego prastarego rodu, którego imię nie zostało wybrane przypadkowo. Jego młodszy brat Regulus otrzymał imię nawiązujące do gwiazdy z konstelacji Lwa, która zwana jest często "sercem lwa". Ich ojciec nosił imię Orion, jak jeden z najbardziej znanych gwiazdozbiorów na nocnym niebie. Również Bellatrix, Andromeda, Narcyza, Cygnus, Pollux, Arcturus, Draco i kilku innych Blacków otrzymało imiona po rozmaitych gwiazdach i gwiazdozbiorach.

Foto: materiały prasowe Warner Bros. Fot. Foto: materiały prasowe Warner Bros.

4. Syriusz nazwał raz Harry'ego imieniem jego ojca

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy Syriuszu. Tuż przed śmiercią z ręki Bellatrix, Syriusz ma szansę podziwiać zdolności magiczne Harry'ego w Departamencie Tajemnic. Będąc pod wrażeniem umiejętności swojego chrześniaka, Syriusz rzuca do niego krótkie "Dobra robota, James". Miało to oczywiście na celu pokazanie, jak Harry przypomina swojego ojca i jak Black tęskni za swoim najlepszym przyjacielem.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa"/ Warner Bros.
Przeczytaj także

5. Odcień ubrań Dolores Umbridge ulegał zmianie... nie bez przyczyny

Informowaliśmy was niedawno o ciekawostce związanej z postacią Lorda Voldermota, którego szata zmieniała odcień wraz z postępem fabuły. Nie inaczej było w przypadku Dolores Umbridge, która po objęciu stanowiska w Hogwarcie była coraz bardziej bezwzględna. W miarę, jak jej postępki stawały się coraz bardziej okrutne, róż w który była odziana, przybierał znacznie ciemniejszy odcień.

Foto: kadr z filmu Fot. Foto: kadr z filmu "Harry Potter i Zakon Feniksa"/ Warner Bros.

6. Profesor Moody i Bill Weasley byli do siebie podobni. Również nie bez przyczyny

Spostrzegawcze oko zauważy, że Alastor Moody i Bill Weasley byli do siebie niezwykle podobni. Nie jest to przypadek. Odgrywający ich aktorzy, Brendan i Domhnall Gleeson, to bowiem ojciec i syn.

Foto: materiały prasowe Warner Bros. Fot. Foto: materiały prasowe Warner Bros.

Zobacz też: 10 najgorszych czynów, jakich dopuścili się nauczyciele Hogwartu

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.