Harry Potter doczeka się 9. filmu w serii? Reżyser poprzednich odsłon jest na to gotowy

05.11.2021 16:52
Harry Potter doczeka się 9. filmu w serii? Reżyser poprzednich odsłon jest na to gotowy Fot. Peter Mountain/Warner Bros/Courtesy: Everett Collection/East News

O nowych przygodach "Harry'ego Pottera" plotkuje się właściwie od momentu premiery "Insygniów Śmierci 2", które zamykały nam sagę filmów o nastoletnim czarodzieju. Wiemy, że co najmniej jedna osoba jest gotowa na zrealizowanie kolejnej produkcji.

Harry Potter doczeka się 9. filmu w serii?

Jest to jednak nie byle kto, bo sam Christopher Columbus, czyli autor "Kevina samego w domu", a także "Kamienia filozoficznego" i "Komnaty tajemnic". Reżyser w niedawnym wywiadzie wyjawił zainteresowanie powrotem do marki - stwierdził nawet, że jest "gotowy, by wrócić na plan".

Polecamy

W 2021 roku mija 20 rocznica premiery pierwszej części filmowej wersji przygód Harry'ego Pottera, dlatego też filmowiec został zapytany, co sądzi o stworzeniu adaptacji sztuki "Harry Potter i przeklęte dziecko". W rozmowie z Variety wspominał pracę nad dwoma pierwszymi częściami serii, a następnie dodał:

Chciałbym wyreżyserować "Przeklęte dziecko". To świetna sztuka, a te (niegdyś) dzieciaki są w zasadzie odpowiednim wieku, żeby grać te role. To moja mała fantazja.

Polecamy

Niestety - to tylko fantazja Columbusa na temat nowych filmów o Potterze, bo wytwórnia Warner Bros. nie ma w oficjalnych planach kontynuacji serii o Harrym i jego najbliższych. Skupia się za to na serii spin-offów "Fantastyczne zwierzęta".

I to właśnie 3. odsłonę marki niedługo zobaczymy na kinowych ekranach - film zatytułowany oficjalnie "Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore" trafi do kin już 15 kwietnia 2022 roku. Reżyserem produkcji jest David Yates. W rolach głównych wystąpili Jude Law, Eddie Redmayne, Mads Mikkelsen, Dan Fogler, Ezra Miller i Katherine Waterston.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.