Harry Potter odda hołd ofiarom strzelaniny w Orlando komiksem LGTBQ

Robert Skowronski
28.12.2016 14:47
Harry Potter odda hołd ofiarom strzelaniny w Orlando komiksem LGTBQ Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Tęcza zawiśnie nad Hogwartem w szczytnym celu. Dowiedzcie się więcej o homoseksualnym wątku w świecie Harry'ego Pottera.

Świat był zszokowany w czerwcu 2016 roku, kiedy uzbrojony człowiek wszedł do klubu nocnego Pulse w Orlando na Florydzie, gdzie zabił 49 osób i ranił 53 w jednej z najgorszych masowych strzelanin w historii Stanów Zjednoczonych. W odpowiedzi na to wydarzenie Marc Andreyko, jedna z legend komiksu, poprosił na Facebooku różnej maści artystów o współpracę przy komiksowej antologii o nazwie „Love is Love”. Dziś już wiemy, że w tym wydawnictwie pojawią się Harry Potter, Ron Weasley, Hermiona Granger i Albus Dumbledore.

Za pośrednictwem „The New York Times” udostępniono jeden z rysunków z tego 148-stronicowego opracowania. Został on wykonany przez artystę związanego z wydawnictwem DC, Jima Lee. Zamieszczony na ilustracji napis, będący cytatem z książki Harry Potter i Czara Ognia”, głosi:

Różnice czynów i języka są niczym, jeśli nasze cele są identyczne i nasze serca są otwarte.

khlks5ikxozos64v5gkm Fot. foto: materiały prasowe

Rowling potwierdziła wcześniej, że Albus Dumbledore jest gejem. Tym bardziej magiczny profesor wpasowuje się wraz ze swoimi młodymi przyjaciółmi w tło, na którym widać tęczę - symbol społeczności LGBTQ. To też pierwszy obraz manifestujący seksualność Dumbledore'a. Komiksowa antologia ukaże się 28 grudnia 2016 roku.

Akcja przeprowadzona przez Andreyko zakończyła się sukcesem czego efektem jest „Love is Love”. Nad projektem pracowało w sumie ponad 200 osób - wśród nich byli scenarzyści i rysownicy. Wydawnictwo zawiera 100 różnych krótkich historii. Wszyscy biorący udział w tworzeniu „Love is Love” nie otrzymali żadnego wynagrodzenia, a dochód ze sprzedaży komiksu zostanie przeznaczony na rzecz ofiar oraz ocalałych i ich rodzin ze strzelaniny w Orlando.

W całość zaangażowani byli m.in. Phil Jimenez, Steve Sadowski, Paul Jenkins, Mike Carey, Matt Wagner, Marguerite Bennett, Aneke, Damon Lindelof, Patton Oswalt, Steven Orlando, Rafael Albuquerque, Jason Aaron, Jason Latour, James Asmus, Ming Doyle, James Tynion IV, Cecil Castellucci, Brandon Peterson, Jesus Saiz, Olivier Coipel, Leinil Yu oraz Elsa Charretier. „Love is Love” jest formą listu miłosnego do społeczności LBGTQ.

Świat Harry'ego Pottera ma już zatem swojego reprezentanta będącego gejem. W ostatnim czasie powstaje coraz więcej petycji, w których widzowie domagają się, kreowania przez twórców postaci homoseksualnych lub też transseksualnych. Wystarczy tylko wymienić „Kapitana Amerykę”, „Gdzie jest Dory?”, „Xenę” czy „Krainę lodu 2”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.