Harvey Weinstein z zarzutem gwałtu i napastowania seksualnego. Grozi mu 28 lat więzienia

07.01.2020 10:11
Harvey Weinstein|undefined Fot. STEPHANIE KEITH/Getty AFP/East News

Harvey Weinstein został oficjalnie oskarżony o gwałt i seksualne napastowanie w sądzie w Los Angeles. Tego samego dnia pojawił się w Nowym Jorku, gdzie złożono mu oddzielne zarzuty. 

Prokurator generalny hrabstwa Los Angeles Jackie Lacey napisał w oficjalnym oświadczeniu, że nowe zarzuty wobec producenta są związane z dwoma incydentami, które miały miejsce w okresie dwóch dni w 2013 roku.

Harvey Weinstein z oficjalnymi zarzutami o gwałt

Według oskarżycieli, Weinstein podobno zgwałcił kobietę w pokoju hotelowym 18 lutego 2013 roku, kiedy to włamał się do jej pokoju. Dzień później podobno napastował seksualnie inną kobietę w apartamencie hotelowym w Beverly Hills. Jak argumentował swoją decyzję Lacey:

Wierzymy, że dowody pokażą, że oskarżony używał swoich wpływów i władzy, by otrzymywać dostęp do ofiar, a następnie je brutalnie wykorzystywać. Chcę podziękować poszkodowanym, które były na tyle odważne, by wyjść przed szereg i opowiedzieć, co je spotkało. Mam nadzieję, że wszystkie ofiary odnajdą siłę, by pójść dalej i nie żyć przeszłością.

Przeczytaj także

Jeśli zostanie skazany za te zarzuty - wśród nich m.in. gwałt, zmuszenie do kopulacji oralnej, seksualną penetrację przy użyciu siły - to Weinstein może dostać do 28 lat w więzieniu. Oskarżyciele zaznaczyli, że być może producent będzie miał 5 milionów dolarów kaucji. Biuro prokuratora generalnego rozpatruje również kolejne oskarżenia złożone przez 3 kobiety kilka miesięcy temu. 

Weinstein stawił się 6 stycznia 2020 roku w sądzie w Nowym Jorku, gdzie będzie sądzony o kolejne przypadki gwałtu i napastowania seksualnego. Proces ma ruszyć za około dwa tygodnie. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.