Heath Ledger nie chciał wystąpić na Oscarach przez homofobiczne żarty o "Tajemnicy Brokeback Mountain"

07.04.2020 14:45
Heath Ledger|undefined Fot. UNIVERSAL STUDIOS / FRENCH, KIMBERLY / AlbumEAST NEWS

Niedawno Jake Gyllenhaal udzielił wywiadu, w którym wspomniał sytuację sprzed prawie 15 lat, kiedy to Heath Ledger odmówił uczestnictwa w ceremonii rozdania Oscarów.

Heath Ledger odmówił uczestnictwa w Oscarach - wraz z Jakiem Gyllenhaalem otrzymali możliwość przygotowania monologu, który miał otworzyć rozdanie nagród Akademii Filmowej w 2007 roku. Organizatorzy chcieli użyć żartów na temat filmu "Tajemnica Brokeback Mountain", w którym panowie zagrali główne role.

Heath Ledger odmówił uczestnictwa w Oscarach przez homofobiczne żarty

Gyllenhaal wyjawił w rozmowie z gazetą "Another Man", że Heath Ledger odmówił uczestnictwa w imprezie ze względu na narzucenie aktorom homofobicznych żartów z "Tajemnic Brokeback Mountain". Jak wspomina aktor:

Pamiętam, ze chcieli zrobić otwarcie Nagród Akademii, w którym mielibyśmy żartować z filmu. I Heath odmówił. Ja wtedy stwierdziłem: "Okej, jak chcesz". Dla mnie, to nie było nic poważnego, ot, takie żarciki. A Heath szedł w zaparte - "Dla mnie to nie jest żart. Nie chcę robić na ten temat żadnych żartów".

Przeczytaj także

Panowie w "Tajemnicy Brokeback Mountain" zagrali głównych bohaterów, czyli Jacka Twista i Ennisa Del Mara. Oscarowy film Anga Lee opowiadał o rodzącej się miłości między dwoma kowbojami, którą panowie musieli ukrywać przed światem.

Jake Gyllenhaal wyjawił też, że uwielbiał w Heathie Ledgerze jego bardzo poważne podejście do pracy:

To jedna z rzeczy, które uwielbiałem w Heathie - nigdy nie żartował. Kiedy ktoś próbował sobie stroić żarty z tej historii, czy czegokolwiek innego, Heath zawsze mówił: "Nie, to jest o miłości. Stary, co jest śmiesznego w miłości?".

Ledger został uhonorowany pośmiertnym Oscarem za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Mroczny rycerz", w reżyserii Christophera Nolana. Aktor zagrał Jokera, a jego występ jest obecnie uważany za jeden z najlepszych w historii kinematografii.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.