Henry Cavill jako Sherlock Holmes u boku gwiazdy "Stranger Things"

28.06.2019 08:50
Henry Cavill|undefined Fot. Sebastien Fremont / Starface/EAST NEWS

Powstaje nowy film, w którym pojawi się Sherlock Holmes. Mowa o produkcji "Enola Holmes" o siostrze detektywa. W rolach głównych wystąpią Henry Cavill i Millie Bobby Brown.

Brytyjski detektyw, mieszkający przy 221B Baker Street w Londynie od wielu dekad cieszy się niesłabnącą popularnością. Ciągle powstają różne adaptacje opowiadające o Sherlocku Holmesie. W ostatnich latach najpopularniejsza jest kinowa wersja z Robertem Downeyem Jr. w roli Holmesa i Judem Law jako doktorem Watsonem oraz serial "Sherlock" z Benedictem Cumberbatchem i Martinem Freemanem w rolach głównych. Już niedługo zobaczymy kolejnego aktora, który chwyci za lupę i włoży na głowę charakterystyczny kapelusz. Mowa o Henrym Cavillu, który u boku Millie Bobby Brown zagra w filmie "Enola Holmes".

"Enola Holmes" - Herny Cavill i Millie Bobby Brown w filmie o siostrze detektywa

Jak podaje The Hollywood Reporter, trwają prace nad adaptacją serii książek Nancy Springer, opowiadających o młodszej siostrze słynnego detektywa. Twórcy filmu zdradzili gwiazdy, które pojawią się w obsadzie. W tytułowej roli wystąpi oczywiście gwiazda serialu "Stranger Things" i filmu "Godzilla II: Król potworów". Jej starszym bratem został dotychczasowy Superman, a obecnie wiedźmin Gerlat, czyli Henry Cavill. Trzecim nazwiskiem jest Helena Bonham Carter znana z takich tytułów jak "Fight Club" czy "Jak zostać królem".

Millie Bobby Brown Fot. foto: Invision/Invision/East News

Książki Springer zaczęły ukazywać się w 2006 roku od powieści zatytułowanej "Sprawa zaginionego markiza". Do tej pory pojawiło się 6 części przygód Enoli - znacznie młodszej siostry Sherlocka i Mycrofta Holmesów, która również posiada niesamowity zmysł detektywistyczny. Bonham Carter wcieli się w matkę rodzeństwa. Za scenariusz odpowiada Jack Thorne. Film opowie o tajemniczym morderstwie nastolatki, której zaginął ojciec. Za produkcją stoi studio Legendary.

Przeczytaj także

"Enola Holmes" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono pozostałych informacji a temat filmu. Twórcy planują premierę "Enoli Holmes" na rok 2020. Nie podano jednak żadnej konkretnej daty. Biorąc pod uwagę, że nie rozpoczęto jeszcze zdjęć do adaptacji, można spodziewać się, że film trafi do kin w drugiej połowie roku. Wygląda na to, że najbliższe miesiące będą należeć do Henry'ego Cavilla.

Zobacz też: Największy wróg Sherlocka Holmesa dostanie własny serial telewizyjny

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.