"Hobbs and Shaw" - znamy pierwsze opinie o filmie. Czy warto obejrzeć spin-off "Szybkich i wściekłych"

01.08.2019 11:54
Hobbs and Shaw|undefined Fot. materiały prasowe/Universal

Nowy film należący do marki "Szybcy i wściekli" opowiada o postaci Hobbsa i Shawa. Ich relacja z 8. odsłony serii tak bardzo spodobała się widzom, że doczekali się własnej produkcji. Warto wybrać się na dzieło do kina?

Po prawie dwóch dekadach seria "Szybcy i wściekli" doczekała się kolejnego spin-offu (jeżeli bierzemy pod uwagę fakt, że "Tokio Drift" był spin-offem, a nie oficjalną częścią serii). Tym razem widzowie na całym świecie będą mogli obejrzeć przygody Hobbsa i Shawa, których grają kolejno Dwayne Johnson i Jason Statham. Dziewiąta odsłona serii "Szybcy i wściekli" stawia naszych bohaterów przeciwko super-człowiekowi granemu przez Idrisa Elbę.

Szybcy i wściekli: Hobbs and Shaw - pierwsze recenzje

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje nowego filmu "Hobbs and Shaw". Produkcja, o dziwo, zdobywa... dużo pozytywnych ocen. Na Rotten Tomatoes film może się pochwalić wynikiem wynoszącym 72%. Większość krytyków chwali film Davida Leitcha za sceny akcji, a także relację i chemię miedzy głównymi bohaterami produkcji. Statham i Johnson praktycznie cały czas się przedrzeźniają, wyzywają i żartują. 

Przeczytaj także

"Hobbs and Shaw" jest też jednym wielkim hołdem dla filmów akcji z poprzednich dekad, łącząc macho bohaterów lat 80. z absurdalnymi i humorystycznymi elementami produkcji z lat 90. Twórcy na szczęście robią to całkowicie świadomie i dzięki temu dzieło ogląda się przyjemnie. Poza tym seria "Szybcy i wściekli" wyrobiła sobie tak dużą renomę, że wiemy doskonale czego się spodziewać po tych filmach, dlatego ich krytyka stała się nieco niepotrzebna.

"Hobbs and Shaw" zadebiutuje w kinach 2 sierpnia 2019 roku. Oprócz wspomnianego Johnsona, Stathama i Elby w filmie zobaczymy m.in. Helen Mirren, Vanessę Kirby, Eizę Gonzalez i Romana Reignsa. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.