Homoseksualni superbohaterowie w MCU? Producent z Marvel Studios prosi fanów o cierpliwość

Sergiusz Kurczuk
31.07.2018 13:16
Homoseksualni superbohaterowie w MCU? Producent z Marvel Studios prosi fanów o cierpliwość Fot. kadr z komiksu Astonishing X-Men #50

Fani filmów Marvela czekają od dawna na superbohaterów reprezentujących ruchy LGBTQ. Producent filmu „Ant-Man i Wasp” uspokaja widzów, że niebawem spełnią się ich oczekiwania. 

Czy kiedykolwiek fanom filmów od Marvel Studios będzie dane zobaczyć na ekranie postacie otwarcie utożsamiane ze środowiskami LGBTQ, takie jak America Chavez, Hulkling, Northstar, Bling!, Vivisector, Rictor czy Tong? Na razie w tej materii przoduje seria „Deadpool”, której główny bohater jest panseksualny, a w drugiej części okazało się, że Negasonic Teenage Warhead ma dziewczynę. W produkcjach Marvel Studios do tej pory nie pojawiła się żadna postać LGBTQ, mimo że twórcy od dawna zamierzali je wprowadzić. Z filmu „Thor: Ragnarok” wycięto wątek miłosny Valkyrie z jedną z jej towarzyszek broni. Natomiast w „Black Panther” zrezygnowano z romansu Okoye i AyoStephen Broussard odpowiedzialny za produkcję filmu „Ant-Man i Wasp” uspokaja, że niebawem zobaczymy nieheteronormatywnych bohaterów. 

Black Panther Fot. foto: kadr z filmu Black Panther

Bohaterowie LGBTQ w filmach Marvela

Film „Black Panther” udowodnił, że fani pragną różnorodności w kinowym uniwersum Marvela. Pierwsza solowa produkcja o czarnoskórym herosie biła rekordy popularności. Fani od dawna starają się dowiedzieć, kiedy przyjdzie pora na inną „mniejszość” - postacie LGBTQ. Kevin Feige w jednych z wywiadów potwierdził, że studio ma w planach bohaterów, którzy nie są heteroseksualni. Nie podał jednak szczegółów. Portal Den of Geek postanowił zapytać o to samo Stephena Broussarda - producenta ostatniego filmu Marvel Studios - „Ant-Man i Wasp”

Na pewno tego doczekacie. Wiem, że to może być trochę frustrujące, jeśli jesteś częścią grupy, która chce zobaczyć więcej reprezentującej jej postaci, a odpowiedź zawsze brzmi: „cierpliwości”. Wyobrażam sobie, że to frustrujące. Ale to dzieje się w kulisach, zobaczycie to. W ciągu najbliższych lat pojawią się reprezentacje różnych grup. 

Broussard potwierdził słowa Feige'a, ale nie powiedział nic nowego na ten temat. Osobom czekającym na superbohaterów LGBTQ pozostaje... czekać.

Bohaterowie LGBTQ w serialach Marvela

Co ciekawe w MCU pojawiają się homoseksualne i biseksualne postacie, tyle że występują w filmach. Należą do nich Karolina Dean z serialu „Runaways”, wiele bohaterów z "Jessiki Jones" oraz Inhuman Joey z „Agentów S.H.I.E.L.D.”. Całkiem prawdopodobne, że w powstającym serialu „New Warriors” również pojawi się homoseksualna postać. 

Na razie Marvel Studios skupia się na wprowadzeniu pierwszego solowego filmu o superbohaterce - „Captain Marvel”. Premiera produkcji z Bire Larson w tytułowej roli została zapowiedziana na marzec 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.