Horror „Ciche miejsce” zdobył 100% świeżości na Rotten Tomatoes

Sergiusz Kurczuk
13.03.2018 13:37
Ciche miejsce- John Kraisinski|undefined Fot. kadr z filmu Ciche miejsce

Najnowszy horror z Emily Blunt i Johnem Krasinskim w rolach głównych cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników serwisu Rotten Tomatoes. Film zdobył 100% świeżości. 

O Rotten Tomatoes i w ogóle serwisach, na których użytkownicy mogą oceniać filmy, można mieć różne zdanie. Niektórzy w ocenie dopatrują się nieczystych zagrywek konkurencji, inni uważają, że portal ma układy z wytwórniami filmowymi i zawyża oceny niektórych tytułów, a producenci z Hollywood twierdzą, że przez tego typu strony blockbustery nie sprzedają się tak dobrze, jak kilka lat temu. Nie nam oceniać zasadność istnienia serwisów tego typu. Poza tym zazwyczaj oceny internautów pokrywają się z recenzjami krytyków, więc dla wielu osób noty są cennym źródłem wiedzy na temat jakości danej produkcji. W historii Rotten Tomatoes pojawiło się już kilka filmów z oceną równą 100%. Do tego zaszczytnego grona dołącza najnowszy horror zatytułowany „Ciche miejsce”

 „Ciche miejsce” ze 100% na Rotten Tomatoes

Co prawda nie do końca wiadomo, jak działa algorytm Rotten Tomatoes, ale nie ma co doszukiwać się w nim nieczystych posunięć. Zasada jest prosta. Im więcej procent świeżości, tym lepszy jest film. W przypadku filmu Johna Krasinskiego użytkownicy serwisu są zgodni. Produkcja jest udana, warto się na nią wybrać i na pewno może wystraszyć nie jednego fana kina grozy. Co prawda w USA premiera obyła się podczas festiwalu filmowego SXSW 2018 i „Ciche miejsce” obejrzała mała grupa wybrańców, ale widzowie nie mieli wątpliwości i przyznali mu 100% świeżości. Czy mieli rację? Polska część publiczności musi poczekać jeszcze miesiąc na seans, bo film wchodzi na ekrany kin dopiero 13 kwietnia 2018 roku, ale chyba warto zaufać opiniom zza oceanu, bo to nie jedyne pozytywne zdanie na temat horroru. Produkcję poleca również redakcja The Hollywood Reporter.

„Ciche miejsce” - o czym jest film?

„Ciche miejsce” to horror dziejący się w post apokaliptycznym świecie, w którym ludzie, by przetrwać, nie mogą wydawać z siebie żadnego dźwięku. W innym wypadku zostaną ofiarami ślepych potworów o nadzwyczajnie wyostrzonym słuchu. Główni bohaterowie radzą sobie w nieprzychylnych okolicznościach, jednak sprawa komplikuje się, kiedy zachodzą w kolejną ciążę. Jak urodzić w rzeczywistości, w których najdrobniejszy szelest może oznaczać śmierć?

Reżyserem jest wcześniej wspomniany John Krasinski, który wciela się w głowę rodziny usiłującej przeżyć. Jego żoną została prawdziwa partnerka aktora - Emily Blunt. Para musi chronić nie tylko siebie, ale również pociechy, które przyszły na świat w czasach, kiedy życie wyglądało normalnie. Jak zakończy się „Ciche miejsce”? Dowiemy się już niedługo. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.